Ste tu
Domov > Interiér > Aké trendy velia interiéru v roku 2018

Aké trendy velia interiéru v roku 2018

Každý rok svetoznáme dizajnérske domy predstavujú trendy, ktoré budú veliť nasledujúcemu obdobiu. Ak sa preto chystáte zariaďovať svoje bývanie a chcete, aby bolo trendy, mali by ste sa nimi prinajmenšom inšpirovať. Práve v tomto článku vám ponúkneme prierez hlavných dizajnových línií interiéru roku 2018.

Zabudnite na dokonalosť, ale uprednostnite ležérnosť a praktickosť

Na pohľad uhladeným minimalistickým riešeniam, ktoré pôsobili chladno, zdá sa že postupne odzváňa. Do popredia sa dostáva filozofia shabby chic, teda nedbalá elegancia, praktickosťou a domácnosťou zariadenia. To má teda vyzerať ležérne a má v prvom rade slúžiť tak, aby nám poskytlo čo najväčšie pohodlie. Už nie je dôležitý dokonalý dizajn či učebnicové ladenie farieb, ale to, aby sme sa v priestore cítili príjemne, no stále lahodil oku.

Farby a ich kombinácie

Medzi farbami dominujú pohodlné teplé kombinácie, ktoré môžu pokrývať steny, podlahu a nábytok. Ideálne je kombinovať viaceré odtiene zemitých farieb s cieľom vytvoriť výbornú atmosféru v priestore, a zároveň nenútene pôsobiacu eleganciu. Kombinujte modrú s fialovou alebo striebornou, hnedú s ružovou, oranžovú s hnedou či sivou, žltú so zelenou. Ak v priestore potrebujete kontrast, skúste niečo odvážnejšie, napríklad spojenie modrej s oranžovou. Do obývačky je ideálne kontrastovať sedacie súpravy so stenou, čo však ide aj spojením rovnakej farby, no v tmavom a svetlom odtieni.

Kuchyne potrebujú teplo domova

V prípade kuchyne sa nebojte experimentovať a odpútajte sa od tradičných dizajnov. Bielej, čiernej či rozličných štruktúr dreva bolo už hádam dosť. Prineste do kuchynského priestoru farby a spoločne s nimi aj teplo domova. Veď to kuchyňa, ktorá je vo väčšine rodín centrom domácnosti, potrebuje najviac. Nebojte sa preto farbených kuchynských liniek, alebo zostáv, ktoré spájajú bielu či sivú s pastelovými odtieňmi. Trendom roku 2018 je mramor, avšak nie v jeho tradičnom chladnom prevedení, ale v hnedej či zelenej farbe.

Top