Ste tu
Domov > Interiér > Ako ušetriť s klimatizáciou

Ako ušetriť s klimatizáciou

Prečítajte si, ako používať klimatizáciu a ušetriť zároveň aj na elektrickej energií.

Ak sa vám zdá, že vám počas leta spotreba energie vzrástla práve vďaka klimatizácii, možno je to tým, že ju nepoužívate tým správnym spôsobom. Ako sa ochladiť a pritom ušetriť energiu?

“Spotrebu energie u klimatizácie ovplyvňuje to, aký zvolíte režim prevádzky, ako využívate funkcie ovládačov a ako klimatizáciu udržujete.”

Spotreba energie sa u klimatizácií môže navyšovať nielen kvôli technickým možnostiam jednotlivých zariadení a systémov, ale závisí aj od toho, ako klimatizáciu používate.

Pravidlá úspornej prevádzky všetkých typom klimatizácií sú založené na tom, že ich budete rešpektovať a vedieť už pri výbere zariadenia. V prevádzke potom vyžaduje úspora energie aktívny prístup. Ak sa spoľahnete len na režim AUTO alebo budete používať jeden spôsob nastavenia pre všetky teplotné podmienky, nebude klimatizovanie ani komfortné, ani úsporné.

Klimatizácia s invertorom a spotreba energie

Riešite spotrebu elektrickej energie? Riešenie je v klimatizáciu s invertorom. Nižšia spotreba, vyššie úspory a to všetko v príjemnom prostredí vďaka klimatizácii – tepelnému čerpadlu vzduch – vzduch s invertorom. Technológia inteligentného invertora vám zaisťuje výkonné, rýchle chladenie a vykurovanie klimatizáciou s minimálnou spotrebou elektriny, čo znamená, že šetríte peniaze a znižujete plytvanie energiou.

Klimatizácia do bytu s ekologickým a ekonomickým prístupom

EÚ chce výrazne znížiť spotrebu prúdu. Súčasne sa tak zavádza lepší systém označovania z hľadiska energetickej náročnosti, z ktorého spotrebitelia lepšie spoznajú, koľko elektriny ich klimatizačná jednotka spotrebuje.

Nízka spotreba elektrického prúdu

Spoločnosti zaoberajúce sa výrobou klimatizácií pomáhajú pri prevencii emisií skleníkových plynov tým, že vyrábajú klimatizácie s najvyššou energetickou účinnosťou. Šetríte peniaze a chránite tak zároveň životné prostredie. Klimatizačné zariadenia spotrebúvajú podstatne menej elektrického prúdu, ako iné výrobky vo všetkých ročných obdobiach.

Inteligentný invertor šetrí peniaze

Vylepšené ovládanie s inteligentným invertorom znižuje spotrebu energie až o 70%, takže môžete ušetriť ešte viac peňazí za elektrinu. Vďaka energetickej účinnosti klimatizácie ušetríte za elektrinu, pretože klimatizácia s invertorom udržuje ideálnu teplotu bez neustáleho vypínanie a zapínanie kompresora. Tepelné čerpadlo vzduch – vzduch pre vás zaisťuje po dlhú dobu príjemné prostredie pri veľmi nízkej spotrebe elektriny. Výkyvy teploty sú minimálne a príjemné prostredie možno vytvoriť v priebehu niekoľkých minút. Chlaďte a kúrte doma klimatizáciou bez obáv. Nová štýlová klimatizácia je tým správnym rozhodnutím pre vkusne, moderne a chytro zariadený byt či dom.

Top