Ste tu
Domov > Interiér > Aký typ schodov uprednostniť do rodinného domu?

Aký typ schodov uprednostniť do rodinného domu?

Napriek tomu, že záujem o generačné poschodové domy klesá, viaceré rodiny uprednostňujú poschodové domy pred stavbou veľkých bungalovov, ktoré zaberajú veľké plochy. Aby sme sa však mohli dostať na poschodie, potrebujeme na to schodište, schody.

Kedysi boli veľmi obľúbené drevené schody, dnes je však všetko inak a do popredia sa dostávajú úplne iné typy schodišťa. Aký typ schodov uprednostniť do rodinného domu?

Schody z troch rôznych materiálov

Kombinácia troch rôznych materiálov sa môže zdať zvláštna, no kov, sklo a drevo dokáže vytvoriť moderné schody, ktoré dokážu zútulniť interiér moderných domov. Kombinácia studených materiálov a teplého materiálu môže byť spočiatku neprestaviteľná, no ak si vyberiete firmu, ktorá vám vyrobí pekné moderné schody z týchto troch materiálov, určite vás zaujmú oveľa viac ako klasické drevené schody. Samonosné drevené schody majú svoje kvality, sú pevné a dýchajú prírodou, ale moderné schody do moderných interiérov určite patria.

Ak sa chcete odlíšiť, odporúčame vám moderné schody z troch materiálov.

Betónové schody s moderným dreveným obkladom

Samonosné drevené schody sú veľmi pekné, ale betónové schody s dreveným obkladom dostatočnej hrúbky sú však oveľa stabilnejšie. Ak chcete pekné schody a moderné schody z troch rôznych materiálov vám nepasujú do vášho interiéru, pouvažujte nad pevnými betónovými schodmi, ktoré sú obložené pekným obkladom na schody z toho najkvalitnejšieho dreva.

Betón vám poskytne vyššiu stabilitu ako samonosné schody. Ak chcete mať istotu, betónové schodište vám ju poskytne.

Ak vás ani jeden z týchto typov schodov nezaujal, pozrite si ponuku mlynárskych schodov. Tie však odporúčame výlučne len do podkrovia, poprípade na rodinné chaty a do drevodomov.

Top