Ste tu
Domov > Záhrada a exteriéry > Altánok či zastrešenie terasy spoľahlivo nahradia aj párty stany

Altánok či zastrešenie terasy spoľahlivo nahradia aj párty stany

Čo nevidieť nás opäť čaká počasie, ktoré nám umožní tráviť čas aj v exteriéroch našich domácností. Užívať si osviežujúce rána, dlhé doobedia či zábavné večery v našimi blízkymi, na čerstvom vzduchu pod holým nebom. Avšak, to holé nebo môže občas prekážať. Najmä v momentoch, kedy pohodovú atmosféru ruší intenzívne slnko alebo nečakaná dažďová prehánka. Na tieto chvíle sa dokážete pohotovo pripraviť, dokonca aj bez toho, aby ste na vašej záhrade museli stavať finančne náročné prístrešky či iné formy permanentného zastrešenia.

Ich plnohodnotnou alternatívou sú totiž  flexibilné párty stany  ponúkajúce rovnakú službu za oveľa menšie peniaze. Navyše s výhodou ich ľahkého premiestnenia a následného rýchleho postavenia na ktoromkoľvek inom mieste. Párty stan sa tak stane šikovnou náhradou záhradného altánku , terasového zastrešenia či poslúži na vytvorenie veľkokapacitného exteriérového posedenia počas rôznorodých vonkajších osláv. Extra využitím párty stanov pre podnikavcov je vytvorenie reprezentatívneho predajného priestoru na trhoch, jarmokoch či iných akciách, kde je možnosť prezentácie ich produktov a služieb.

Detailne si posvieťte na konštrukciu párty stanov

Nie je však párty stan ako párty stan. Keďže sa jedná o prvok, ktorý má ochrániť aj v nepriaznivom počasí, musí byť maximálne stabilný a odolný. Preto sa pri kúpe zaujímajte najmä o konštrukciu. V ideálnom prípade je vyrobená z pevnej ušľachtilej ocele s pevnými spojmi, čo je zárukou vysokej stability a odolnosti kostry stanu. Bonusom navyše je možná výmena jednotlivých dielov.

15114554264

Určite chceme, aby bola konštrukcia vždy v 100% vizuálnom stave, preto uprednostňujte párty stany s aplikovanou práškovou farbou na ich kovových častiach. Prášková farba je odolnejšia voči UV žiareniu, mechanickým nárazom, vydrží dlhšie v bezchybnom stave, no najmä, poskytuje vysokú ochranu voči korózií.

Na pevnosti konštrukcie stanu sa podieľa aj zaistenie dielcov. To by malo byť automatické, jednak z dôvodu istoty jeho zabezpečenia, tak z praktických dôvodov, čo urýchli a zjednoduší rozkladanie párty stanu.

Plachta musí byť spoľahlivou strechou

Funkčným prvkom, ktorý na párty stane oceňujeme azda najviac, je plachta vytvárajúca strechu. Samozrejmosťou v jej prípade je vodotesnosť, no maximálne spoľahlivou ju robia aj iné vlastnosti. A to stabilita farby voči UV žiareniu, mechanická pevnosť a ľahká možnosť umývania. To všetko podmieňujú dve vrstvy plachty – podkladová tkanina a povrchové pogumovanie. Vďaka nim je plachta stanu funkčná, voda sa po nej doslova kĺže, no pod ňou sa nevytvára klíma podobná skleníku.

Všetky uvedené vlastnosti a kladené nároky korešpondujú s charakteristikami párty stanov Brimo. Navyše, aj v spojení s príjemným dizajnom. Jeden z nich určite nájde využitie aj na vašej záhrade.

Top