Ste tu
Domov > Reality a financovanie bývania > Bývanie v byte patrí stále k atraktívnym možnostiam

Bývanie v byte patrí stále k atraktívnym možnostiam

Podmienky na získanie hypotekárneho úveru spôsobujú vrásky na čele nielen mladým rodinám, ktoré si chcú nájsť vlastné bývanie. Dobré správy pre vás ale nemáme. Podmienky na získanie hypotekárneho úveru budú oveľa horšie ako sú teraz. Úlohou štátu je znížiť zadĺženosť mladých rodín, no práve obmedzenia v hypotékach zjavne nie sú tá správna cesta.

Napriek všetkým komplikáciám s hypotekárnymi úvermi je bývanie v bytoch stále veľmi atraktívne.

Byty v Bratislave

Ak by sme sa zamerali čisto len na naše hlavné mesto, určite by sme mohli potvrdiť to, že nové byty lákajú všetkých, ktorí si chcú zabezpečiť vlastné bývanie. Možnosť zariadiť si nehnuteľnosť podľa seba častokrát presvedčí viaceré rodiny, aby si zaobstarali práve novú nehnuteľnosť – holobyt. Byty v Bratislave navyše správa bytov v Bratislave nezanedbáva. Spravuje ich totiž dobrá firma s dobrými referenciami, ktorá si veľmi dobre uvedomuje fakt, že byty v Bratislave sú najvyhľadávanejšie vrámci celého Slovenska.

Vysoké ceny pozemkov

To, čo robí z bytov atraktívnejšie bývanie, sú paradoxne vysoké ceny pozemkov. Veľkometrážne pozemky sa predávajú v takých vysokých cenách, za ktoré by ste si mohli dovoliť komplet prerobené byty aj s nábytkom. Pre mladé páry, ktoré túžia po vlastnom dome, je výhoda dostať sa k pozemkom, ktoré vlastnia ich rodičia. Žiaľ nie každý pár má takúto možnosť dostať sa tak rýchlo k lukratívnemu pozemku. Bývaniu v bytoch nahráva aj fakt, že bývanie v bytoch rodinu výrazne odbremení od starostlivosti o pozemok, záhradku. Vyhnú sa zháňaniu tuhého paliva na zimu, nemusia riešiť zazimovanie záhrady a o všetky poruchy a opravy sa im postará správa budov.

Ak uvažujete o novom bývaní a máte obmedzené finančné možnosti, uprednostnite bývanie na byte. Všetko budete mať poruke – potraviny, prácu, poštu, úrady, banky, školy, škôlky.

Top