Ste tu
Domov > Interiér > Čas na výmenu interiérových dverí

Čas na výmenu interiérových dverí

Výmena dverí vo vašom byte alebo dome sa nemusí zrealizovať iba počas rekonštrukcie. Pokiaľ máte pocit, že pôvodné dvere pôsobia v moderne vybavenej domácnosti ako strašiak, pustite sa postupne do ich výmeny.

Dizajnové dvere do interiéru

Niekto vymení všetky podlahy, namaľuje steny, dožičí interiéru štýlový nábytok, avšak na dvere akosi zabudne. Keďže stále plnia svoj účel, neprekážajú mu ani pôvodné zárubne či popraskaný povrch dverí. Zvlášť nie v prípade, ak mu doma pobehujú malé deti, ktoré dvere rady využívajú na svoju hru. Je síce praktické nechať si od detí alebo zvierat zničiť staré dvere, aby boli potom rovno hodné do šrotu, avšak v súčasnosti sa dajú zohnať veľmi kvalitné interiérové dvere, ktoré prežijú napríklad aj detské vyčíňanie. Dvere sa však, prirodzene, ničia aj častým používaním, otváraním, zatváraním alebo ak do nich nechtiac narážame s rôznymi predmetmi, preto je lepšie nečakať a staré dvere rovno vymeniť za nové, oveľa odolnejšie a modernejšie.

doors

Dbajte na to, aby ste si do interiéru vybrali dvere minimálne rovnakého farebného prevedenia. Najčastejšie sa rozhodujeme pre dekory dreva, so štruktúrou alebo hladké, ktoré ladia buď k podlahe, alebo k nášmu nábytku. Do spálne a detskej izby je dobré voliť dvere, ktoré doprajú obyvateľom dostatok súkromia. Môžu obsahovať aj sklenené prvky, avšak sklo by malo byť mliečne, nepriehľadné. Interiérové dvere do obývačky a kuchyne už môžu skla obsahovať viac, priľahlé miestnosti bez okien sa nádherne prirodzene presvetlia, aj keď budú dvere zatvorené. Kúpeľne si vyžadujú dvere odolné voči vlhkosti a najlepšie je, ak sa vďaka menším skleneným prvkom dá vidieť, či je práve obsadená. To isté sa týka toalety, avšak tu sa odolnosť voči pare nevyžaduje. Špajze a šatníky je dobré chrániť celodrevenými dverami, aby boli potraviny a oblečenie chránené pred svetlom. Vhodne zvolený dizajn dverí dokáže priestor nádhere oživiť a dodá mu štýl.

Kam na dvere v okolí Trnavy

Kto býva v okolí Trnavy, vie, kam na kvalitné dvere. Predajňa Lupacentrum má v ponuke dvere vhodné do každého priestoru a zaiste splnia vaše požiadavky na dizajn a kvalitu. Pokiaľ máte pocit, že potrebujete dvere schopné zniesť aj väčšie zaťaženie, jednoznačnou voľbou budú laminátové dvere, odolné voči poškriabaniu. Sú také kvalitné, že ich môžete pokojne dať aj do kancelárie či verejných priestorov, kde si podávajú kľučky mnohí. Interiérové dvere tohto typu sa dajú osadiť aj do pôvodných kovových zárubní, a napriek tomu budú pôsobiť senzačne, niektoré dokonca luxusne. Lacnejší variant predstavujú fóliované interiérové dvere, avšak nijako sa to nepodpisuje na ich dizajne a aj slúžia rovnako spoľahlivo ako tie laminátové. Nezabudnite si k dverám zvoliť vhodný typ kľučky. Myslite predovšetkým na to, aby vám dobre sadla do ruky. Príliš hrubé alebo tenké kľučky neulahodia každému. Rovnako tak zvážte, či má kľučka a zámka tvoriť jeden celok alebo budú na dverách oddelené. Farbu kovania prispôsobujte k farbe dverí, ale aj farbám vo vašom interiéri.

 

Top