Ste tu
Domov > Interiér > Chráňte si kúpeľňové zariadenie. My vám prezradíme, ako na to

Chráňte si kúpeľňové zariadenie. My vám prezradíme, ako na to

Každá kúpeľňa, keď sa prerobí, dýcha novotou a všetko vyzerá ako z katalógu. Časom sa však zariadenie kúpeľne opotrebuje a výmena starých uterákov za nové nedokáže priniesť vytúženú zmenu. Ak chcete, aby vám kúpeľňa slúžila čo najdlhšie, je potrebné, aby ste si chránili kúpeľové zariadenie.

Odstránenie fľakov na stenách a obkladačkách

Vysoká vlhkosť v kúpeľni a nedostatočné čistenie dlaždíc, obkladačiek a škár môže spôsobiť vznik plesní a fľakov na stenách. Odporúčame vám rezervovať si pár hodín na dôkladné čistenie škár, obkladačiek a dlažby. Na čistenie škár odporúčame použiť starú zubnú kefku a sódu bikarbónu. Na čistenie obkladačiek a dlažby použite ocot a teplú vodu. Roztok z octu a vody dokáže vyčistiť fľaky na obkladačkách a dlažbe.

Aby ste sa vyhli týmto nepríjemnostiam aj do budúcnosti, vždy po kúpeli utierajte švédskou utierkou mokré plochy na obkladačkách, dlažbe, ale hlavne škáry. Práve škáry sú najrizikovejším miestom a poskytujú dokonalé podmienky na rozmnoženie plesní.

V prípade, že sa vám nejaká súčiastka pokazí (ovládacie tlačítko na WC, dávkovač pre WC atď.), pozrite si ponuku kúpeľňových súčiastok značky Geberit. Sú kvalitné a dlho vydržia.

Na ktoré mokré plochy sa zamerať?

Ak máte v kúpeľni vysoký rebríkový radiátor a dávate naň mokré uteráky, dávajte si pozor, aby vám neostali mokré plochy aj v blízkosti rebríkového radiátora. Viaceré ženy boli prekvapené, ak našli pleseň práve v škárach pri rebríkovom radiátore.

Mokré plochy môžete nájsť aj v blízkosti vodovodných batérií, za WC, pod umývadlami, za uterákmi, ale aj v rohoch kúpeľne.

Kúpeľňové zariadenie vám vydrží dlho, ak budete pravidelne čistiť škáry, obkladačky a dlažbu. Nezabúdajte predovšetkým na okolie vodovodných batérií. Odporúčame vám uprednostňovať prírodné prípravky (sódu bikarbónu a ocot). Nedráždia dýchacie cesty, ale ani vašu pokožku a zariadenie. Dlažbu a obklad môžete vyčistiť aj parným čističom (v prípade, že sú fľaky výrazné a nedajú sa odstrániť bežnými prípravkami).

Top