Ste tu
Domov > Inšpirácie a tipy > Čím sa doma zabaviť počas sychravej jesene?

Čím sa doma zabaviť počas sychravej jesene?

Počasie za oknami nepraje vonkajším aktivitám, a preto hľadáme najrôznejšie spôsoby, ako sa zabaviť v interiéroch našich domovov. Ak aj vy hľadáte zaujímavú činnosť na jeseň pre vás, potom vám prinášame niekoľko zaujímavých tipov.

Čas zaspomínať si na leto

Určite ste počas leta zažili množstvo skvelých chvíľ, z ktorých máte veľa fotografií. Práve teraz je čas ich pretriediť a vybrať si z nich tie najlepšie. Ak máte chvíľu času, s fotkami sa pohrajte a vyhotovte si koláže, ktoré spestria interiér vášho domu. Prípadne si vyberte naj fotky leta do knihy, vďaka ktorej si uchováte všetky spomienky naveky.

Spracovanie plodov záhrady

Podarilo sa vám počas pestovateľskej sezóny vypestovať vlastné plodiny? Mak, fazuľu, tekvicu či cviklu? Potom využite jesenný čas na ich spracovanie. Z makovíc vysypte všetky zrniečka maku a nechajte ich dostatočne presušiť. Takisto vylúskajte struky fazule, z ktorej si kedykoľvek počas zimy budete môcť navariť skvelú fazuľovú polievku. Prípadne sa pustite do zavárania cvikle, ktorou si pochutíte pri ktoromkoľvek nedeľnom obede.

Venovanie sa deťom

Síce sa jeseň spája s nástupom do školy a povinnosťami pre deti, aj tie stále potrebujú čas na odreagovanie sa. A ak o máte aj vy, potom strávte čas s nimi spoločne. Zapojte svoju kreativitu a vyrobte si šarkany, s ktorými sa počas veterných dní vybláznite von alebo si spoločne vyrežte tekvicu na Heloween. Uvidíte, že vaše deti budú žiariť šťastím.

Na hru nie je nikdy neskoro

Aj keď ste dospelí, ani vo vašom veku nie je neskoro na hru. Dlhé jesenné večery preto dokážete premeniť na zábavu s priateľmi pri spoločenských hrách. Ak tí nie sú na blízku, potom sa môžete zahrať aj sami. Muži milujú vzrušenie, a preto si len tak pre zábavu určite radi zahrajú kasínové hry. Aj bez peňazí, v domácich, či zahraničných kasínach, napríklad Folkeautomaten. Prípadne sa vybláznia v akčných či športových počítačových hrách.

Top