Ste tu
Domov > Interiér > Čo by nemalo chýbať v detskej izbe vašich detí?

Čo by nemalo chýbať v detskej izbe vašich detí?

Zariadenie detskej izby prispôsobujete nielen veku dieťaťa, ale samozrejme aj jeho pohlaviu. Je rozdiel zariadiť detskú izbu pre chlapca, dievča, poprípade zmiešanú detskú izbu, kde býva nielen dievča, ale aj chlapec. Viete ale, čo by nemalo chýbať v žiadnej detskej izbe bez ohľadu na to, či máte syna, alebo dcéru?

Rastúce stoly

Či už máte doma malého predškoláka, alebo školopovinné dieťa, v detskej izbe by nemal chýbať stolík, kde si bude dieťa spočiatku kresliť a neskôr robiť svoje domáce úlohy. Aby ste sa však vyhli výmene stolíkov, kúpte svojmu dieťaťu šikovný masívny rastúci stôl. Rastúci práve preto, lebo môžete nastaviť výšku pracovnej plochy podľa výšky dieťaťa. Vaše dieťa sa naučí správne sedieť (nebude sa hrbiť) a nestane sa to, čoho sa najviac obávate – nebudete musieť meniť stôl každé dva roky len preto, lebo vaše dieťa podrástlo.

Odkladacie priestory na hračky

Každé dieťa má veľa hračiek. Časom však zistíte, že hračky vášho dieťaťa nemáte kde odkladať a zakopávate o ne vždy, keď prídete do detskej izby.

Vytvorte dostatok úložného priestoru na hračky. Začnite inštaláciou otvorených políc v takej výške, aby dieťa na hračky dosiahlo. Pokračujte kúpou látkových košov na hračky, ktoré nezaberú veľa miesta a uschovajú väčšie množstvo hračiek rôznych rozmerov.

Hračky, s ktorými sa vaše dieťa nehráva tak často, umiestňujte do priesvitných uzatvárateľných plastových boxov, ktoré odporúčame dávať pod detskú posteľ. Látkové koše odporúčame dávať ďalej od rastúcich stoličiek a stolov. Nezabúdajte, že izba by mala byť rozdelená na zóny a v študijnej časti izby by nemali byť boxy a vrecká s hračkami. Dieťa by len zbytočne rozptyľovali pri riešení domácich úloh.

Koberec

Najmä v detských izbách menších detí, ktoré sa často hrávajú najmä na zemi, je dôležitá prítomnosť koberca/ kobercov. Odporúčame jednoznačne také, ktoré majú zaujímavé detské motívy. Stačí jeden rozprávkový krátkovlasý koberec a detská izba bude vyzerať útulnejšie.

Top