Ste tu
Domov > Interiér > Čoho sa držať pri výbere novej podlahy?

Čoho sa držať pri výbere novej podlahy?

Akákoľvek rekonštrukcia „zhltne“ veľa peňazí, ale aj času. Je potrebná včasná rezervácia termínu u firmy, výber materiálov a dôkladný výber toho správneho materiálu.

Ak vás čakajú menšie rekonštrukcie a uvažujete aj o výmene starej podlahy za novú, čoho sa držať pri výbere novej podlahy?

Slovenské, alebo zo zahraničia?

Pri výbere novej podlahy by ste mali zvážiť aj to, kde bola vyrobená daná podlahová krytina. Dostupnosť nábytkárskych domov a aj predaj podláh nám výber novej podlahy uľahčuje. Treba si však uvedomiť, že väčšina týchto predajcov predáva síce lacné, ale nekvalitné podlahové krytiny, ktoré vás pár mesiacov po položení sklamú. Krivé dosky, zlé podložia, nestabilita materiálu – aj toto môžete očakávať od lacných zahraničných podláh.

Ak chcete naozajstnú kvalitu, radšej s výmenou podlahy počkajte a našetrite si na kvalitné slovenské podlahy. Ak ste z Bratislavy a hľadáte predajňu podláh v Bratislave, nemajte obavy, predajní s kvalitnými podlahami vyrobenými u nás je tu dosť. Inak to nebude ani v iných mestách. Radšej sa obracajte na malé stolárske firmy, ktoré sa vám „vyhrajú“ s podlahovou krytinou a poskytnú vám tú najväčšiu kvalitu.

Vyberte si konkrétny typ podlahy

Ak už si nájdete firmu, ktorá predáva a vyrába podlahy, teraz je na rade, aby ste zvážili, z akého materiálu, teda aký typ podlahy uprednostníte. Najpredávanejšou podlahou je prekvapivo moderná laminátová podlaha. Je lacnejšia ako drevená podlaha, svojim vzhľadom dokonale pripomína drevenú podlahu, montáž nie je časovo náročná, je vhodná aj pre alergikov, nie je citlivá na svetlo, drží si svoju farbu, je odolná aj proti poškriabaniu a nie je nutné ju pravidelne voskovať, lakovať.

Okrem laminátových podláh a drevených podláh (parketách) sa predávajú aj vinylové podlahy. Tie izolujú zvuk a teplo, sú teplé a príjemné na dotyk, sú odolné proti vode a vlhkosti, no sú náročnejšie na údržbu.

Top