Ste tu
Domov > Interiér > Dôležitou časťou matraca je tiež správny poťah

Dôležitou časťou matraca je tiež správny poťah

Pri výbere a kúpe nového matraca sa zaujímame predovšetkým o materiál, z ktorého je vyrobený, tuhosť, ortopedické vlastnosti a tiež cenu. Veľmi dôležitý je aj poťah matraca, ktorý často zanedbávame a pritom má rôzne dôležité vlastnosti v oblasti zdravého spánku.

Poťah na matrac má celý rad funkcií. Je v podstate to hlavné a jediné, čo matrac chráni. Najdôležitejšou funkciou je teda to, že matrac chráni pred ušpinením a poškodením. Poťah tiež chráni matrac proti rôznym parazitom, roztočom a ďalším mikroorganizmom. Vďaka poťahu je tiež zabezpečená určitá hygiena matraca, pretože v sebe absorbuje vlhkosť, ktorú následne uvoľňuje. Zaisťuje aj priedušnosť matraca. A v neposlednom rade tiež plní aj estetickú funkciu.

Moderné poťahy

Dnes sa na matracoch využíva široká rada poťahových látok a poťahov. Obľúbené a v podstate žiadané sú poťahy prateľné, ktoré možno z matraca ľahko zložiť a vyprať. Zaisťujú tak dobré hygienické podmienky, pretože počas spánku môže zdravý človek vypotiť 0,5 až 1 liter potu, v čase choroby ešte viac. Zostávajú v ňom potom látky, ako sú soli, tuky, dusík, preto je vhodné mať snímateľný poťah na matrac a pravidelne ho prať.

Poťahy dnes bývajú tiež opatrené špeciálnou úpravou, napríklad proti plesniam a baktériám, ktoré sa využívajú často na antibakteriálne matrace. Niektoré poťahy potom môžu byť dokonca napustené látkou proti komárom, ktorá ich odpudzuje alebo sa napúšťajú vôňou, napríklad levanduľou. Aróma týchto vôní však nemusí každému vyhovovať. Iné poťahy dokážu regulovať telesnú teplotu, nedochádza k prehrievaniu ani podchladzovaniu tela. Alebo moderné a luxusné poťahy môžu byť tiež pretkané striebornými vláknami, ktoré pôsobia antibakteriálne.

matrac potahy

Poťahov na matrace je celý rad a každý z nás ocení niečo iné. Veľkou výhodou je, že si dnes môžeme sami vybrať z rôznych poťahových látok, tak ako nám to bude vyhovovať. Čo však každý požaduje je kvalita matraca aj poťahu. Preto sme sa zamerali na ponuku matracov a poťahov od jedného z najväčších českých výrobcov a predajcov zdravotných matracov Grossmann matrace. Výrobou zdravotných matracov sa spoločnosť zaoberá od roku 1997. Za túto dobu mala spoločnosť možnosť stretnúť sa s obrovským množstvom poťahových materiálov. V súčasnej dobe majú matrace značky Grossmann tri typy poťahov, ktoré považujú za najkvalitnejšie a zákazníkom vyhovujú. Jedná sa o poťah s výťažkom Aloe Vera, poťah SILVER a TENCEL.

Poťah Aloe Vera

Poťah je z kvalitnej látky, ktorá obsahuje výťažok známej rastliny Aloe Vera barbadensis z rodu ľaliovitých. Aloe Vera je prírodné antibiotikum, ktoré je účinné proti vírusom, baktériám, plesniam a tiež sa vyznačuje svojimi hojivými účinkami na kožu, preto sa používa aj do poťahov matracov. Exkluzívna látka Aloe Vera s vysokým podielom bavlny je prešitá termorúnom z dutého polyesterového vlákna, ktoré zaručuje veľmi dobré vetranie matraca. Poťah je príjemný na dotyk, priedušný, snímateľný a prateľný do 60 ° C. Matrac s poťahom Aloe Vera je vhodný pre alergikov a astmatikov.

ergoflex potah

Týmto poťahom disponuje napríklad penový matrac ERGOFLEX PUR.

Poťah SILVER

Látka poťahu SILVER je upravená technológiou Silver Protect, pri ktorej sú do látky napustené nanočastice striebra. Tento striebrom ionizovaný povrch obsahuje strieborné vlákna, ktoré zamedzujú a redukujú tvorbu škodlivých baktérií až o 90%. Výhodou materiálu je aj schopnosť zabraňovať vytváraniu nepríjemného zápachu. Poťah je prešitý termorúnom a výplň tvorí duté polyesterové vlákno, ktoré zaručuje vetranie matraca. Poťah SILVER je tiež snímateľný a môže sa prať do 60 ° C. Úprava látky striebrom je zachovaná aj po vypraní látky. Matrace, ktoré disponujú týmto poťahom, sú ideálne pre alergikov a astmatikov.

Medeo latex potah

Tento druh poťahu nájdete napríklad na latexovom matraci MEDEO LATEX.

Poťah TENCEL

Tkanina TENCEL je vyrobená z celulózového vlákna vyrábaného z drobných celulózových častíc dreva. Funkčnosť tejto tkaniny je založená na inovatívnom usporiadaní celulózových vlákien. Tkanina prirodzene chladí a potláča rast baktérií. Preto je špeciálne vyvinutá na výrobu posteľného textilu. Poťah TENCEL 303 g / m2 je prešitý 200g / m2 termoelastickým rúnom. Má navyše výborné termoregulačné vlastnosti a dokonale absorbuje vzniknutú telesnú vlhkosť, až o 50% viac v porovnaní s bavlnou. Poťah možno prať v práčke do 40 ° C a je vhodný pre alergikov a astmatikov.

xena potah

Poťahom TENCEL je opatrený napríklad matrac XENA zo 100% latexu.

U Grossmann matrace si však môžete vybrať poťah, ktorý by ste si na vybraný matrac priali. Kompletnú ponuku nájdete na eshope Grossmann matrace alebo navštívte jednu z predajní, kde je možné si matrac vyskúšať.

Top