Ste tu
Domov > Interiér > Malá jedáleň, veľké nešťastie? Tieto 3 vychytávky zachránia vaše stolovanie

Malá jedáleň, veľké nešťastie? Tieto 3 vychytávky zachránia vaše stolovanie

Len ťažko si možno predstaviť krajšie raňajky než tie, ktoré sa servírujú v priestornej jedálni zaliatej ranným slnkom. A úplne rovnaké je to s rodinnou oslavou pri stole, kde sa nemusíte s príbuznými preťahovať o každý centimeter. Nie každému je ale dopriate, a tak si niektorí z nás musia vystačiť s malým priestorom. Ale ak viete ako na to, aj v malej jedálni nakŕmite celý zástup hladošov.

Malé i veľké jedálne nájdete v Inšpirácii na Favi.sk. Skôr, než sa pustíte do zariaďovania tej vašej, porovnajte si vo vyhľadávači Favi.sk ponuku tých najlepších e-shopov s nábytkom a dekoráciami.

Ide to i bez jedálenského stola

Na dispozície svojej jedálne, prípadne kuchyne, je potrebné myslieť ešte pred nasťahovaním. Ak by ste mali zvádzať neľútostný boj o každý centimeter, je potrebné uvážiť, či sa vám vyplatí zariaďovať samostatný jedálenský kút. Skvelým kompromisom je obyčajný jedálenský pult. Nielenže šetrí miesto, ale navyše celý priestor opticky rozdelí. Nemusíte zúfať, ani ak ste pri zariaďovaní na jedálenský pult zabudli. Stačí ho dodatočne nainštalovať na pracovnú dosku kuchynskej linky.

1

Peter Kubík, Zdroj:https: https://favi.sk/inspiracie/album/rodinny-dom-nitra/509

Čo sa výšky týka, môže byť jedálenský alebo barový pult oriešok. Preto na obyčajné jedálenské stoličky zabudnite a zainvestujte do kvalitnej barovej stoličky. Už dávno nie sú v ponuke iba v podobe nepohodlných otočných stoličiek. Okrem dizajnu zapracovali výrobcovia aj na ich bezpečnosti. Dnes zoženiete  stoličky so stabilnou konštrukciou, vhodnou i pre deti. Zabúdať by sa nemalo na praktický stupienok na pohodlné dosadanie a zosadanie.

2

Naspäť do lavíc

Mnohí považujú jedálenské lavice za prežitok, ktorý patrí do jedální našich babičiek. Tento podceňovaný kúsok nábytku však jedáleň nielen ozvláštni, ale navyše je skutočnou záchranou v malom interiéri. Na rozdiel od stoličky okolo seba nepotrebuje žiadne miesto, navyše vám ponúkne viac než jedno miesto na usadenie vyhladovaných stravníkov. Vďaka výklopnej sedacej časti je často cenným úložným priestorom v inak preplnenej jedálni. Ak siahnete po rohovej variante, prirátate si ďalšie využité centimetre.

Jedálenské lavice sa už dávno nepovažujú za strohý rustikálny prvok. Okrem tradičných modelov vo vidieckom štýle nájdete i lavice, ktoré svojim dizajnom pripomínajú skôr pohodlnú sedačku. Elegantné čalúnenie je často z umývateľného materiálu, preto sa nemusíte báť pohostiť ani tých najmenších.

3

Stolík pre dokonalého hostiteľa

Lavice ani barový pult nie sú pre vás postačujúce? Potom zainvestujte do praktického servírovacieho stolíka. Ten slúži ako doplnková plocha, keď jedálenský stôl už nepojme ani tanier. Odložiť naň môžete misu so šalátom, alebo použitý riad.  Vďaka tomu, že behom jedla nebudete musieť nikam odbiehať, si celkom určite vyslúžite nálepku pozorného hostiteľa. Skladací servírovací stolík navyše po zložení nezaberie takmer žiadne miesto.

4

Bez čoho sa vo vašej malej jedálni nezaobídete vy?

Top