Ste tu
Domov > Stavba a stavebníctvo > Katalógové rodinné domy na kľúč sa stávajú čoraz viac obľúbené

Katalógové rodinné domy na kľúč sa stávajú čoraz viac obľúbené

Bývať vo vlastnom dome je snom mnohých mladých rodín. Komplikuje im to však nízky finančný rozpočet a čoraz komplikovanejšia situácia s hypotékami. Úroky už nedokážu byť na tak nízkej úrovni a v nasledujúcich mesiacoch budú rásť, čo nie je priaznivá informácia najmä pre tých, ktorí si chceli zabezpečiť vlastné bývanie už tento rok. Útechou k tejto nepriaznivej situácii je aspoň možnosť vybrať si konkrétny projekt rodinného domu z katalógu firiem, ktoré sa špecializujú na stavbu domov na kľúč.

Aké sú výhody?

Ak sa rozhodnete vybrať konkrétny projekt z katalógu firiem, budete mať istotu, že vám postavia taký dom, aký uvidíte na obrázku. Katalógové rodinné domy sú veľmi obľúbené, vzhľadom na to, že žijeme v uponáhľanej dobe a nemáme čas riešiť rozmiestnenie izieb a celkový návrh rodinného domu. Každopádne nie každý z vás sa rozumie architektúre a grafické návrhy interiéru rodinného domu vám možno nič nehovoria.

Projekty domov vám v podstate uľahčia stavbu rodinného domu. Vy si vyberiete konkrétny projekt rodinného domu a presne taký vám bude postavený.

Pri každom jednom projekte máte napísané počet miestností, celkovú zastavanú plochu, úžitkovú plochu, cenu projektu a samozrejme aj cenu na kľúč. Nájdete tam aj obytnú plochu, počet osôb, orientáciu na svetové strany.

Nízkoenergetické domy – novinka, ktorá šetrí životné prostredie a aj vaše peňaženky

V ponuke môžete nájsť aj čoraz viac populárne nízkoenergetické domy. Nízkoenergetické domy svojou konštrukciou, použitím správnych materiálov zabezpečujúcich rekuperáciu, ale aj umiestnením na pozemku dokážu znížiť náklady potrebné na vykurovanie na minimum. Využívajú prírodné zdroje a sú definované ako domy, ktorých potreba energie na kúrenie je nižšia ako 50 kWh/ m2 za rok. Projektanti nízkoenergetických domov vedia ovplyvniť pasívne tepelné zisky od slnečného žiarenia. Ak teda chcete znížiť náklady na vykurovanie, odporúčame vám dať si postaviť nízkoenergetické domy.

Chcete bývať vo vlastnom za pár týždňov? Vyberte si konkrétny projekt katalógového rodinného domu!

Top