Ste tu
Domov > Inšpirácie a tipy > Najzdravšie spanie je na latexových matracoch. A môžete si ich zaobstarať lacno

Najzdravšie spanie je na latexových matracoch. A môžete si ich zaobstarať lacno

Rôznym testovaním bolo preukázané, že v súčasnej dobe je najlepším materiálom na výrobu matracov prírodná latexová pena. Latexová pena sa vyrába z prírodného latexu. Ten má podobu mliečnej miazgy, ktorá sa získava zo stromu kaučukovník, ktorý rastie v tropických podmienkach. Vďaka rade unikátnych vlastností je ideálna práve pre matrace. Latex sa odlieva do foriem tou najmodernejšou metódou, čím sú zaistené úplne rovnaké vlastnosti na celej ploche matraca.

Prečo poskytujú latexové matrace najzdravšie spanie?

Keďže je latexová pena netoxická a ekologicky bezpečná, sú latexové matrace vysoko hygienické, prirodzene hypoalergénne a ich veľkou výhodou je odolnosť proti roztočom. Ak porovnáme z bakteriálneho hľadiska iné druhy matracov, napr. matrace z PUR alebo studenej peny, taštičkové matrace, viscoelastické matrace či akékoľvek iné s tými latexovými, výsledky meraní potvrdili, že matrace, ktoré sú vyrobené zo 100% latexu, nedávajú šancu baktériám a roztočom prežiť. Z tohto pohľadu sú latexové matrace najlepšie a najzdravšie.

Aké sú výhody latexových matracov?

Latexové matrace prinášajú rad ďalších výhod. Pri spánku dospelý človek vylúči pol až 1,5 litra potu. Veľkým kladom je, že tieto matrace nezadržiavajú vlhkosť. Vďaka výbornej cirkulácii vzduchu sa telesný pot rýchlo rozptýli a človek spí neustále v suchu.

Kľúčová je takisto pružnosť prírodného latexu. Matrac sa dokonale vytvaruje podľa obrysu tela a dokonale sa mu prispôsobí, čím je zaistená pevná opora v akejkoľvek polohe. U týchto matracov sa prejavuje veľmi silná bodová elasticita. To znamená, že k deformácii dochádza len v tom mieste, ktoré sa zaťaží a už veľmi blízky okolitý priestor je tlakom úplne neovplyvnený. Latexové matrace sú odporúčané aj odborníkmi, pretože majú vynikajúce ortopedické vlastnosti. Spaním na takomto matraci predchádzate vzniku bolestí chrbta. Účinne uľavuje ľuďom s pohybovými problémami i dlhodobo ležiacim.

Latex sa vyznačuje tvarovou stálosťou, takže hoci je materiál pružný, zachováva si stále svoj tvar pri zachovaní absolútnej pohodlnosti. Táto vlastnosť je dôležitá z pohľadu životnosti matraca. Rozhodne sa ale jedná o matrac s najdlhšou životnosťou vôbec.

Kde zaobstarať tieto luxusné matrace za výhodnú cenu?

Latexové matrace sú jednoznačne tie najluxusnejšie, čomu zodpovedá aj cena. Sú oproti iným materiálom rozhodne drahšie. Ak by ste si ich chceli zaobstarať domov, môžete na to ísť chytro a nakúpiť výhodne. Stačí si vybrať priamo u výrobcu matracov. Jedným z takých je spoločnosť Grossmann matrace, ktorá sa zaoberá výrobou zdravotných matracov už od roku 1999. V ponuke latexových matracov ich má hneď niekoľko a všetky sú dostupné za absolútne výhodné ceny.

Latexový matrac ERGONOMIC s nosnosťou do 150 kg. Matrac je opatrený poťahom Silver, ktorý je napustený nanočasticami striebra a má antibakteriálne účinky.

ergonomic

Ortopedický matrac TAMARA LATEX je zo 100% latexu. Rovnako je opatrený poťahom Silver.

tamara latex

Ďalším latexovým matracom je TAMARA ROYAL LATEX. Tento luxusný matrac je opäť zo 100% latexu a je obojstranný, kedy si môžete vybrať jednoduchým otočením matraca tvrdšiu či mäkšiu stranu.

tamara royal latex

Latexový matrac MEDEO LATEX je kombináciou studenej peny a 100% latexu a s poťahom Silver.

medeo latex

Ďalší z latexových matracov je aj AIR COMFORT, ktorý je vyrobený z kvalitnej peny a 100% latexu. Aj tento matrac je opatrený luxusným poťahom Silver.

air comfort

Všetky uvedené matrace sú dostupné na eshope Grossmann matrace alebo si ich môžete vyskúšať v niektorej z predajní. A možno vás prekvapí aj ich priaznivá cena.

Top