Ste tu
Domov > Interiér > Pravidlá zariaďovania domácej kancelárie podľa Feng Shui

Pravidlá zariaďovania domácej kancelárie podľa Feng Shui

Doba internetu mnohým z nás umožňuje pracovať z domu. A k tejto práci potrebujeme mať v domácnosti zriadenú domácu kanceláriu, kde nájdeme pokoj a ideálne pracovné prostredie. Náš výkon však dokážu ovplyvniť aj rušivé energie, ktoré z nás môžu odčerpávať silu a znižovať našu efektivitu. Prečítajte si niekoľko pravidiel Feng Shui, ktoré môžete uplatniť aj pri zariaďovaní vašej domácej kancelárie.

Pre domácu pracovňu by ste mali v ideálnom prípade vyhradiť samostatnú miestnosť, aby nedochádzalo k miešaniu s energiou súkromného a pracovného života. Ak to nie je možné, pracovňu umiestnite aspoň čo najďalej od spálne.

V kancelárii by nemala chýbať veľká a silná rastlina, ako napríklad bonsaj či fikus, ktorá vytvorí dobrú energiu pre prácu a rozptýli a absorbuje tú zlú.

Stôl umiestnite čo najďalej od vstupných dverí. Vždy k dverám seďte čelom, nikdy chrbtom. Tak pritiahnete pozitívnu energiu a vytvoríte potrebný pocit bezpečia. Keď už z nejakého dôvodu musíte sedieť chrbtom k dverám, majte vstup stále pod kontrolou. K tomu vám pomôže strategicky umiestnené zrkadlo, alebo lesklé a kovové plochy a predmety. Stôl by tiež nemal byť umiestnený priamo proti múru, ale do priestoru. Pokiaľ nejde inak, zneutralizujte stenu pomocou inšpirujúceho a upokojujúceho obrazu, tapety či plagátu.

Roh miestnosti, ktorý vidíte ako prvý pri vstupe do kancelárie, by mal byť nabitý pozitívnou silou. Okrem rastlín je vhodnou voľbou napríklad zvislý pás veselých rodinných fotografií.

Pracovnú spokojnosť ovplyvňuje tiež dostatok prirodzeného svetla. Preto okná a ich okolie nechajte pokiaľ možno bez záclon a závesom a nechajte možnosť slnku oživiť vás počas práce.

Neporiadok v kancelárii podlamuje vašu energiu a motiváciu, zatiaľ čo uprataný, čistý a organizovaný priestor umožňuje voľné prúdenie energie Čchi, čo sa prejaví zvýšením nadšenia a radosti z práce a celkového pracovného výkonu.

Nielen vstupné dvere, ale aj dvere skríň, komôd a vitrín by mali byť počas práce zatvorené. Feng Shui verí, že tak možno udržať prichádzajúcu prosperitu a peniaze.

Ak je Vaša práca vysoko kreatívna, umiestnite počítač a ďalšiu pracovnú plochu do severnej alebo západnej časti miestnosti. Ak však pracujete s číslami, ideálnym umiestnením je juhovýchodná oblasť.

Do priestoru nezabudnite začleniť princípy jin a jang. Kombinácia svetlých a tmavých farieb, mäkkých a tvrdých povrchov a jemných a hrubých textúr vytvorí pokojné, príjemné a vysoko efektívne pracovné prostredie, ktoré podporí vaše úsilie.

Pridaj komentár

Top