Ste tu
Domov > Stavba a stavebníctvo > Prečo sa rozhodnúť pre nerezové komíny?

Prečo sa rozhodnúť pre nerezové komíny?

Nerezové komíny sa v posledných rokoch stávajú výraznou konkurenciou pre tradičné šamotové a keramické riešenia. A to najmä vďaka vlastnostiam, ktoré výrazne odstraňujú ich nevýhody. Prečo sa rozhodnúť práve pre ne?

Univerzálnosť a jednoduchá rekonštrukcia bez náročných stavebných prác

Prvým dôvodom je ich univerzálne zakomponovanie do akejkoľvek stavby, a to bez rozdielu, či je novo budovaná, alebo staršia s potrebou rekonštrukcie komína. Nerezové komíny si poradia s obomi prípadmi. Dokonca, v prípade rekonštrukcie dokážu ušetriť práce s búraním a murovaním, keďže ich vďaka nízkej hmotnosti možno postaviť aj bez základu mimo domu a pripevniť o jeho fasádu. Obmurovanie pri umiestnení do objektu taktiež nie je nutné, čím získate do interiéru zaujímavý dizajnový prvok. Jeho farbu si viete prispôsobiť výberom jedného z bohatého vzorkovníka odtieňov nerezového materiálu.

3 vrstvy aplikované do jednej komínovej rúry

Pri bežných komínoch sme zvyknutí, že okrem samotnej vložky potrebujeme zabezpečiť ešte vhodnú izoláciu a takto izolovanú vložku obmurovať, prípadne ju osadiť do presnej tvárnice. Nerezové komíny majú tieto 3 zložky integrované do jednej komínovej rúry obsahujúcej spalinovú a vonkajšiu rúru, medzi ktorými sa nachádza účinná izolácia.

Výstavba nerezových komínov dokončená v priebehu len niekoľkých hodín

Vďaka absencií murovania sú nerezové komíny veľmi rýchlym riešením z hľadiska ich realizácie. Komín je často krát postavený a uvedený do prevádzky už za pár hodín. Dodávané sú totiž vo forme stavebnice zloženej z rôznych komponentov vyberaných na mieru danému prípadu, ktorú na mieste stačí len zložiť, ukotviť a zapojiť na kotol.

Installing our woodstove chimney!

Nerezové komíny sú kompatibilné so všetkými bežne používanými kotlami

Pri nerezových komínoch máte otvorené možnosti aj z hľadiska pripojenia na zdroj tepla v domácnosti. Sú totiž kompatibilné so všetkými typmi kotlov využívajúcimi rôzne palivá. Z dôvodu nehrdzavejúceho materiálu dokonca aj s kotlami so spalinovým systémom, z ktorých sa do komína dostáva aj vlhkosť.

Moderné nerezové komínové systémy aj s uvedenými výhodami vám ponúka renomovaný predajca týchto riešení KominyZop.sk.

Top