Ste tu
Domov > Interiér > Sprievodca pri výbere nového nábytku

Sprievodca pri výbere nového nábytku

Vybrať si nový nábytok do domácnosti nie je vôbec náročné, ale vybrať si taký nábytok, ktorý vám vydrží roky a stále si bude plniť svoju funkciu, náročné je.

Ak vás onedlho čaká nákup nového zariadenia do domácnosti, tieto praktické rady pri výbere nového nábytku určite oceníte.

Prispôsobenie farebného prevedenia nábytku

Ak plánujete len kúpu nového nábytku, ale podlahy neplánujete meniť, prispôsobte farebné prevedenie nového nábytku farebnému prevedeniu podláh. Výber nového nábytku si uľahčíte, ak si vezmete jednu vzorku z podlahy aj do predajne s nábytkom. Nábytok nesmie byť farebne totožný s podlahou. Nábytok by splýval s podlahou a nevynikol by.

K tmavej podlahe vyberajte svetlejší nábytok a k svetlej podlahe zase tmavší nábytok.

Konkrétne v predsieni vám ale odporúčame kupovať svetlý nábytok. Miestnosť bez priameho zdroja slnečného žiarenia aspoň takto presvetlíte. V bledých farbách by mali byť okrem vstavaných skríň aj široké botníky.

Veľkosť miestnosti a priestoru, kde bude nábytok umiestnený

Nový nábytok vyberajte aj podľa veľkosti miestnosti, ale aj podľa priestorov, kde plánujete nábytok umiestniť. Tieto rozmery je nutné poznať ešte pred objednávaním nového nábytku. Vyhnete sa tak premiestňovaniu zostávajúceho zariadenia miestnosti – sedačky, knižnice, kresiel a pod.

Všímajte si, či vám daný predajca dovezie nábytok v demontovanom stave, alebo v už zmontovanom stave. Napríklad niektoré skrinky z obývacích zostáv môžu byť dovezené v montovanom stave a niektoré zase v demontovanom. Dávajte si na to pozor už pri výbere a objednávaní novej obývacej steny.

Vyberte si štýl bývania, ktorý vám najviac vyhovuje

Eklektický štýl bývania je síce momentálne trendy, no nie do každej domácnosti sa hodí.

Skôr, ako si objednáte nový nábytok, ujasnite si štýl bývania, v ktorom chcete zariadiť a dekorovať danú miestnosť.

Top