Ste tu
Domov > Interiér > Vyklápacie postele vyriešia problém s nedostatkom miesta

Vyklápacie postele vyriešia problém s nedostatkom miesta

Každý sa niekedy stretne so situáciou, keď si nemôže dovoliť dve veci naraz alebo jednoducho žije v byte, ktorý ponúka iba obmedzený priestor. Nemusíte sa vždy rozhodnúť pre rozkladaciu sedačku alebo pohovku. Moderné sklápacie postele vám ušetria miesto a ešte vám aj poskytnú extra úložný priestor.

Kvalitný spánok na vyklápacej posteli

Neobmedzujte sa len preto, že žijete v myšej nore. Aj malé priestory sa dajú zariadiť štýlovo a prakticky. Na rozkladaciu sedačku alebo pohovku by ste si časom museli kúpiť vrchný matrac, aby ste sa pohodlne vyspali, a možno by vás rokmi prekvapili aj nepríjemným vŕzganím. Netreba sa čudovať, veď ich využívate cez deň aj noc, časom sa opotrebujú. Sami časom zistíte, že oveľa praktickejšie, ako noc čo noc rozkladať gauč a rozprestierať naň doplnkové matrace, je vyklopiť sklápaciu posteľ. Dnes ju zoženiete v jednolôžkovom aj dvojlôžkovom prevedení a dá sa vyklápať vertikálne alebo horizontálne. Všetko závisí od toho, koľko miesta máte v miestnosti a ako je v nej rozmiestnený nábytok. Samozrejme, keď sa ukladáte na spánok, niektoré kusy nábytku môžete pokojne posunúť, aby sa dala posteľ rozložiť a aby ste v noci do niečoho nezakopli. Vďaka praktickým rozmerom pôsobí sklápacia posteľ v zloženom stave pri stene nenápadne a nezaberá zbytočne veľa miesta.

Sklápacie postele od výmyslu sveta

Na trhu je množstvo sklápacích postelí. S leskom či matným povrchom, s úložným priestorom aj bez neho. Sami najlepšie viete, či si konkrétny druh nábytku prajete využívať iba príležitostne a výhradne vo funkcii postele, alebo naopak máte v domácnosti toľko drobností, ktoré by si v policiach vyklápacej postele rozhodne našli svoje stále miesto. Spomeňte si napríklad len na to, čo všetko nájdete v izbe vašich detí. Tam môže sklápacia posteľ ušetriť miesto najmä v prípade, ak máte dve a viac detí, ktoré už nevyužívajú detskú postieľku. Cez deň pôsobí vyklápacia posteľ ako skriňa, no v noci plní funkciu pohodlnej postele. Pružinový mechanizmus umožňuje jednoduchú a bezpečnú manipuláciu. Príjemným bonusom je, ak je v cene sklápacej postele zarátaný aj kvalitný matrac. Vyberať si môžete z rôznych odtieňov nábytku a niektoré predajne vám ponúknu možnosť zvoliť si úchyty podľa vlastného vkusu, aby mohla posteľ čo najlepšie zapadnúť do vášho interiéru.

Kde všade sa dajú vyklápacie postele využiť? V študentských bytoch, víkendových domoch, detských a hosťovských izbách, v obývačkách, ale aj malých spálňach či garsónkach. Sú veľmi praktické aj v prípade, že k vám príde návšteva, ktorá u vás bude potrebovať prespať. Zabudnite na nafukovacie postele, takto si svojich hostí neuctíte. Vyrazte im dych praktickým multifunkčným nábytkom.

Top