Ste tu
Domov > Interiér > Vytvorte svojim deťom modernú detskú izbu

Vytvorte svojim deťom modernú detskú izbu

Niekedy nás obmedzujú priestory v domácnosti, niekedy zase finančné prostriedky. Každé dieťa si ale zaslúži vlastný priestor na hranie, na spanie a na učenie sa.

Ak plánujete zariaďovanie detskej izby, zariaďte ju v modernom štýle so všetkým, čo vaše dieťa potrebuje. Čím začať?

Rozdelenie na zóny

Detské izby je potrebné rozdeľovať na zóny, najčastejšie však na tieto tri – hraciu, študijnú, spaciu. Spacia by mala byť najďalej od okien a dverí, študijná by mala byť pri okne a hracia by mala byť ďalej od zóny študijnej.

Ak máte prázdnu miestnosť, načrtnite si, kde bude ktorá zóna. Pokojne si to načrtnite aj na papier + si spíšte rozmery jednotlivých zón. Takto sa vám bude ľahšie vyberať nábytok a zariaďovať jednotlivé zóny. Do stredu miestnosti, ideálne však do hracej zóny umiestňujte dostatočne veľké a hlavne teplé detské koberce. Koberce by mali byť protišmykové, s rozprávkovým motívom, dostatočnej veľkosti, odolné voči poškodeniu a odolnosť voči plesniam.

Záclony s detskými motívmi

Čo by to bolo za detskú izbu bez pekných záclon pre deti? Viaceré detské motívy, medzi ktorými nesmú chýbať Mickey Mouse, Frozen, Macko Pú a Autá zaujmú aj vás ako rodičov.

Pri výbere hotových detských závesov a záclon sa prikláňajte k požiadavkám vášho dieťaťa. Ideálne, ak si novú záclonu do detskej izby vyberie váš potomok.

Záclony sú kvalitným tieniacim prvkom zároveň aj dekoráciou. Pri ich výbere si dávajte extra záležať hlavne na výbere rozprávkového motívu. Postavička vyobrazená na záclonách sa musí dieťaťu páčiť a musí ju mať rado.

Detské fototapety na stenách

Vytvorte z detskej izby vášho dieťaťa hotovú rozprávkou. Okrem záclon vám k tomu môžu dopomôcť aj moderné detské fototapety. Odporúčame uprednostňovať ekologické, ktoré nedráždia a majú vysokú kvalitu obrazu.

Okrem detských fototapiet umiestňujte na steny detské obrazy, poprípade dajte zarámovať výtvory vašich potomkov na stenu. S väčšími deťmi vytvorte vlastnú fotokoláž z fotiek.

Nad písacím stolom v študijnej časti zase nesmie chýbať nástenka.

Top