Ste tu
Domov > Inšpirácie a tipy > Zabezpečovací systém pre vašu nehnuteľnosť

Zabezpečovací systém pre vašu nehnuteľnosť

Zabezpečenie domov, bytov a chát netreba podceniť najmä v čase letných dovoleniek, hoci sa bežne stretávame aj s prípadmi, keď domácnosť bežného smrteľníka vykradnú z večera do rána. Aké opatrenia vykonať, aby sme sa aj my nedostali na pretras do večerných správ?

Prečo nezabúdať na zabezpečenie domu

Dom, byt alebo chatu si chráni každý z nás. Nestáli tak málo, aby sme si mohli dovoliť ich rok čo rok vymeniť za nové. Staráme sa o interiér aj exteriér, nehnuteľnosti si poisťujeme a dbáme o to, aby nám nielen poskytovali strechu nad hlavou, ale taktiež aj tešili naše oči. Domácnosti preto ukrývajú množstvo cenného majetku, ako je nábytok, bytové doplnky, elektronika. Zvlášť tá drahšia elektronika a možno aj šperky ukryté kdesi v šperkovnici vo vitríne môžu pôsobiť ako lepidlo pre zlodejov. Ak sa nebodaj u nás skrýva aj väčšia hotovosť, o to väčší bude náš žiaľ po potenciálnom vlámaní. Zabezpečenie domov, bytov a chát by preto malo byť v dnešnej dobe také bežné ako poistenie, ktoré si rok čo rok platíme, no pritom tajne dúfame, že ho nikdy nebudeme musieť využiť.

Keď sa povie zabezpečenie nehnuteľnosti, v prvom rade nám napadne ochrana majetku pred krádežou, avšak má aj iný zmysel. Elektronické zabezpečovanie nás totiž informuje o všetkých nezvyčajných okolnostiach, ktoré u nás doma môžu nastať. Vytopenie suseda, úniky plynu, požiare, toto všetko sú bežné situácie a nepríjemné sú obzvlášť vtedy, ak neutrpí len náš majetok, ale napríklad aj naše zdravie alebo majetok iných ľudí.

So zabezpečením ovládate technológie

Rozhodli ste sa, že sa zabezpečíte? Určite neoľutujete, koniec koncov to iba zvýši váš komfort. Elektronické zabezpečenie domov, bytov a chát vám totiž okrem kontroly majetku umožní aj ovládať technológie, ako je kúrenie, chladenie, zavlažovanie alebo vetranie. Získavate tiež informácie o spotrebe energií, tepla, vody, alebo viete vďaka kamerám kontrolovať, čo sa u vás doma deje v čase vašej neprítomnosti, a to nielen aktuálne, ale aj spätne. Súčasťou zabezpečovacieho systému sú snímacie detektory (pohybové, mechanické, požiarne, príp. plynové, záplavové či teplotné) a núdzové tlačidlá, ktorými sa dá privolať pomoc nielen pri vlámaní, ale tiež pri zdravotných ťažkostiach. So zabezpečením domov, bytov a chát predchádzate menším i väčším katastrofám a užívate si výhody moderného bývania.

Top