Ste tu
Domov > Interiér > Zariaďujeme modernú predsieň v byte

Zariaďujeme modernú predsieň v byte

Je to prvá miestnosť, ktorú uvidí vaša návšteva. Na základe zariadenia tejto miestnosti si návštevy vytvoria celkový dojem z vašej domácnosti a práve preto by ste si mali dať záležať na vhodnom výbere zariadenia predsiene. Napriek menším rozmerom predsiení dokážete túto miestnosť zariadiť naozaj štýlovo.

Výber nábytku

Do predsiene s dobrým dispozičným riešením potrebujete taký nábytok, ktorý vám bude farebne ladiť s podlahovými krytinami a zároveň vám nebude miestnosť príliš stmavňovať. Neodporúčame moc tmavé nábytky do predsiene, ale uprednostnite skôr svetlejší nábytok do predsiene. Svetlé prevedenie oceníte najmä, ak predsieň nemá prirodzený zdroj svetla a ste závislý od umelého osvetlenia.

Ak máte predsieň netypických rozmerov a nedá sa vám zohnať rozmerovo vyhovujúci nábytok do predsiene, nebude vám ostávať nič iné, len si dať nábytok vyrobiť presne na mieru.

V predsieni samozrejme nesmie chýbať klasická predsieňová stena, ktorej súčasťou je zrkadlo, botník a otvorené police.

Ak máte možnosť, dajte si vyrobiť na mieru vstavané skrine, ktoré vám poskytnú veľa úložného priestoru a zároveň príliš nevytŕčajú z priestoru.

Teplý koberec

Príjemne zohreje a dekoruje prvú miestnosť v byte. Odporúčame predovšetkým klasické behúne, ktoré oceníte aj v zime, kedy sa hneď po vyzutí postavíte na príjemný mäkučký koberec. Odporúčame skôr menšie (nie celoplošné) koberce. Veľké koberce by vám už aj tak dosť malú miestnosť opticky zmenšili. Samozrejmosťou je ale aj odolnejšia podlaha. Určite sa vám stane, že s topánkami stupíte na podlahu v predsieni.

Farebné prevedenie koberca zlaďte so štýlovým sektorovým nábytkom.

Veľké zrkadlo

Moderné predsiene v bytoch potrebujú veľké zrkadlá. Veľké zrkadlá opticky zväčšia a presvetlia aj tie najmenšie a najtmavšie predsiene.

Top