Ste tu
Domov > Záhrada a exteriéry > Ako zútulniť terasové priestory?

Ako zútulniť terasové priestory?

Jeseň sa už pomaly prehupuje do zimy a terasové priestory, na ktorých sme v letných mesiacoch trávili veľa času, zrazu zívajú prázdnotou. Viacerí z vás si možno myslia, že teraz na jeseň a cez zimu sa nedá tráviť čas na terasových priestoroch, no opak je pravdou. Vhodným zariadením môžete tráviť voľné dni na terase aj po príchode prvých mrazov. Stačí si len tento priestor zútulniť.

Krby

Záhradné terasy, alebo aj terasy, ktoré sú prepojené s interiérom, by mali mať krb. V chladnejších dňoch oceníte praskajúce drevo a teplo sálajúce z moderného krbu, ktorý dizajnovo zapasuje k zariadeniu terasových priestorov. Mnohé rodiny uprednostňujú klasické murované krby, no populárne sú aj liatinové krbové kachle.

Ak uvažujete o kompletnej rekonštrukcii tohto priestoru, popremýšľajte aj nad krbom, ktorý dizajn tohto priestoru zmení k lepšiemu. Oceníte ho najmä v zimných mesiacoch.

Nič romantickejšieho ako túlenie sa k partnerovi pri krbe neexistuje. Nepripravte sa o možnosť zažiť niečo takéto.

Lampáše

Po zotmení potrebujete daný priestor osvetliť. Pomôcť vám v tom môžu aj pekné moderné lampáše, ktoré stačí položiť na stôl a priestor, ktorý potrebujete osvetliť, budete mať osvetlený. Príjemne zmäkčia daný priestor, presvetlia ho.

Výber lampášov je naozaj veľký, preto stačí, keď zapojíte fantáziu a pár si ich kúpite ešte teraz.

Odporúčame vám lampáše zladiť so záhradným nábytkom, ale aj krbovým náradím pri krbe. Rustikálny štýl v tomto prípade ale určite vyhrá.

Girlandy

Ak máte terasu oddelenú dreveným plotom, odporúčame vám kúpiť si vianočnú girlandu, ktorú umiestnite práve na tento drevený plot. Girlandy k týmto krásnym sviatkom v roku neodmysliteľne patria a ak chcete, aby aj vaša terasa „voňala“ Vianocami, ozdobte ju peknými girlandami.

Vytvorte si z vašej terasy romantický kútik, kde budete tráviť voľné dni s partnerom pri praskajúcom ohníku zakrytý pod teplou dekou.

Top