7 tipov, ako zariadiť obývačku netradične

0
109
7 tipov, ako zariadiť obývačku netradične
7 tipov, ako zariadiť obývačku netradične

Zariaďovanie obývačky netradičným spôsobom môže pridať do vášho domova osobitý štýl a originalitu. Od nekonvenčných farebných schém až po inovatívne usporiadanie nábytku –  existuje veľa spôsobov, ako transformovať obývačku do priestoru, ktorý odzrkadľuje vašu jedinečnú osobnosť. Prinášame vám 7 tipov pre netradičné zariadenie obývacej izby.

1. Farebná extravagancia

Zabudnite na bežné farby, či už stien, alebo doplnkov, a experimentujte s odvážnymi odtieňmi, ako sú žltá, červená s čiernou, bordová alebo smaragdová zelená. Farebné steny, doplnky a nábytok pridajú obývačke dynamiku a jedinečný výraz. Niekedy úplne stačí nábytok natrieť kriedovými farbami na stenu v pastelovom odtieni a vytvoríte jedinečný dizajn.

2. Mišmaš je in

Zmiešajte rôzne štýly a vzory. Skombinujte moderné a vintage prvky, aby ste vytvorili originálnu estetiku. Napríklad moderná pohovka s vintage kreslami a unikátnymi servírovacími stolíkmi. Zaujímavé sú tiež geometrické tvary na stenách a osvetlenie, ktoré hrá všetkými farbami.

3. Vertikálna zóna

Vytvorte vertikálnu zónu pomocou stolových a nástenných ozdôb. Visiace rastliny, visiace svietidlá alebo masívna drevená knižnica s rozdielnou výškou môžu pridať priestoru nový rozmer a zároveň ho vizuálne zdvihnúť.

4. Otvorené policové zostavy

Nahraďte tradičné steny a skrine otvorenými policovými systémami. Môžete si vytvoriť vlastné expozície kníh, dekorácií alebo umelých rastlín. Táto netradičná metóda pridáva do obývačky vzdušnosť a jedinečný charakter.

5. Ročné obdobia

Prispôsobte obývačku podľa ročných období. V letných mesiacoch pridajte svetlé farby a ľahké textílie. V zime sa zamerajte na hrejivé farby a pridané vrstvy ako sú plyšové vankúše a deky či koberce a textilné dekorácie na stenách.

6. Kúpte sektorový nábytok

Namiesto kompletných zostáv nábytku si vyberte jednotlivé kúsky zo sektorovej ponuky. Zvoľte sektorový nábytok s výraznými masívnymi drevenými knižnicami a komodami. Tento nábytok poskytuje úložný priestor a dodáva do obývačky prírodný i unikátny vzhľad. Masívne drevo pridá do obývačky teplý dotyk.

7. Geometrický dizajn

Pracujte s geometrickými tvarmi a vzormi. Podlahové koberce, umelé rastliny alebo dokonca steny s geometrickými tapetami môžu vniesť do obývačky moderný vzhľad a vytvoria abstraktný vizuálny zážitok.

Tip na záver: Vytvorenie netradičnej obývačky je o kreativite a odvážnom prístupe. Experimentujte s rôznymi myšlienkami, nebojte sa bláznivých kombinácií. Týmto spôsobom dosiahnete originalitu priestoru, ktorý bude odzrkadľovať váš jedinečný vkus a štýl života.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter