Ako vytvoriť pohodu v záhrade pre celú rodinu

0
93
Ako vytvoriť pohodu v záhrade pre celú rodinu
Dokúpte do záhrady doplnky, ktoré deti zabavia a vám prinesú chvíle relaxu. V záhrade by vám nemala chýbať trampolína a hojdacia sieť.

Záhrady plniace  dekoratívnu funkciu slúžia na oddych. Relax pre celú rodinu dosiahnete vďaka malým vylepšeniam, nábytku a doplnkom. Iste túžite po tom, aby si chvíle v záhrade užívala celá rodina. Ako tento stav dosiahnuť? Kúpte do záhrady niečo pre deti i pre seba.

Deti treba zabaviť a vy budete mať čas pre seba

Nechcete celý deň počuť to dobre známe „mami, tati!“ a túžite po pár minútach ticha? Možno ticho nebude, ale namiesto vykrikovania sa potešíte detskej radosti. Stačí, aby ste do záhrady kúpili trampolínu. Trampolína nie je len prostriedkom, ako zabaviť deti. Je to tiež športová pomôcka, ktorá u detí rozvíja koordinácia a pohybové nadanie. Keď kúpite trampolínu dostatočne veľkú, užije si skákanie celá rodina. A verte tomu, že trampolína nezostane ani sekundu voľná.

Druhou skvelou športovou pomôckou a hračkou pre deti je basketbalový kôš. Koše na basketbal nemusia byť striktne pripevnené na stene. Existujú varianty košov umiestnených na pohyblivom stojane. Takýto basketbalový kôš je možné premiestňovať ľubovoľne. Ide o dobrý spôsob, ako zapojiť do hry susedov pred domov alebo si zahrať basketbal v súkromí na dvore.

Klasikou medzi športovými hračkami do záhrady sú bránky. Obyčajná futbalová bránka s loptou je to, čo môže zabaviť deti na celé dni. Bránky sú vyrobené z ľahkých materiálov, takže ich hravo v prípade potreby schováte do garáže.

Deti sa bavia a rodičia oddychujú

Rodičia si počas zábavy detí dokážu nájsť stovky aktivít. Ale čo keby ste aspoň na chvíľu zamenili aktivitu za sladké ničnerobenie? Práca neutečie a oddych je pre fyzické i psychické zdravie veľmi dôležitý. Do záhrady je možné kúpiť rôzny nábytok a doplnky, ktoré pri oddychu pomáhajú. Okrem záhradných hojdačiek, hojdacích vajíčok a ležadiel si do záhrady kúpte hojdaciu sieť. Hojdacie siete sú cestou k pocitom ako na dovolenke v kempingu.

Prvotne si iste predstavíte hojdaciu sieť zavesenú medzi stromami. Nie všetci majú v záhrade toľko miesta, že vysadia stromy. Nezúfajte, pretože siete sa vyrábajú v rozmanitom prevedení. Hojdacia sieť so stojanom sa dá umiestniť do rohu záhrady, nezaberie veľa miesta, ale vyvolá rovnako príjemné emócie ako sieť klasická. Alternatívou sú hojdacie závesné kreslá z e-shopu inSPORTline, ktoré sa dajú upevniť na strop pergoly alebo na tyč.