Komfort v posteli – kúpte bavlnené obliečky

0
56
Komfort v posteli – kúpte bavlnené obliečky

Čo je príjemnejšie ako si ľahnúť do hebkej postele? Predpokladom hebkosti je nielen matrac vhodnej tuhosti, ale tiež obliečky. Posteľná bielizeň môže pokožku hladiť pri každom usínaní, ak kúpite obliečky bavlnené. Aké sú súčasné trendy v dizajne obliečok a prečo by ste mali preferovať bavlnené?

Na veľkosti záleží

Pri výbere obliečok postupujte podobne ako v prípade kúpy matraca na posteľ. Matrace musia do rámu postele sadnúť a to platí aj pre bielizeň.  Obliečky na paplóny a vankúše vyberajte podľa veľkosti lôžkovín. Ak ste si kúpili štandardné lôžkoviny, ide o rozmery pre vankúš 70 x 90 cm a pre paplón 140 x 200 cm. Bielizeň musí sadnúť, aby sa paplón v obliečkach nekrčil alebo nebol väčší ako obliečky. Existujú aj predĺžené verzie lôžkovín, takže vám odporúčame paplóny a vankúš zmerať.

Komfortné navliekanie

Veľa ľudí si neuvedomí, že aj zapínanie obliečok je dôležité. Gombíky sú v tomto ohľade najmenej praktické. Odporúčame kúpiť bielizeň so zapínaním na zips alebo suchý zips. Niektoré luxusnejšie obliečky majú špeciálne zapínanie na cvočky.

Pohodlné bavlnené obliečky

Posteľná bielizeň z bavlny predbieha ostatné materiály v mnohých smeroch. Okrem príjemnej hebkosti na dotyk si budete chváliť vlastnosť bavlny chladiť počas leta a hriať v zime. Ak sa príliš potíte, bavlna rýchlo pohltí nadmernú vlhkosť. Bavlna je prírodný materiál, čo znamená, že neobsahuje chemické zlúčeniny, ktoré by mohli dráždiť ľudí s citlivejšou pokožkou.

Bavlnené obliečky sú vhodné pre alergikov. Bavlna je nielen hypoalergénna, ale sa tiež ľahko udržiava. Bavlnené obliečky sa dajú prať pri teplotách do 60 stupňov. Nižšia teplota chráni farebnú stálosť obliečok. Po opratí bavlna rýchlo schne. Potešujúca je informácia, že obliečky z bavlny patria medzi cenovo dostupnú bielizeň.

Štýlová bavlnená posteľná bielizeň

Vďaka popularite bavlnenej bielizne je možné v obchodoch nájsť variabilné farebné prevedenia i vzory. Medzi trendové patria obliečky s prírodným motívom – vyobrazením zvierat, pralesa alebo imitácie trávy. Minimalisticky a veľmi príjemne pôsobia obliečky v bledo hnedej farbe kombinovanej s bielou. Luxusné vyžarovanie majú čierne obliečky so zlatými ornamentmi.