Tipy, ako si zariadiť obývaciu izbu v škandinávskom štýle

0
95
Tipy, ako si zariadiť obývaciu izbu v škandinávskom štýle
Tipy, ako si zariadiť obývaciu izbu v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl bývania je veľmi jednoduchý, no zároveň útulný. Minimalistické usporiadanie vám ušetrí čas pri upratovaní a doplnky vytvoria domácu teplú atmosféru. Škandinávci sú známi rozumnými riešeniami a interiérový dizajn nie je výnimkou. Prečítajte si naše rady, ako si vytvoriť hrejivú a krásnu obývačku v štýle Scandi.

Vneste do vášho domova veľa svetla

Zimy v Škandinávii sú dlhé a tmavé, a práve preto sa Škandinávci snažia priniesť do domova čo najviac svetla. Väčšina obydlí v severných krajinách je teda vybavená obrovskými oknami. V prvom rade je potrebné dostať do bytu čo najviac prirodzeného svetla, ktoré sa neskôr dolaďuje umelým svetlom. Obľúbené sú závesné svietidlá, čo poskytujú mäkké viacsmerné svetlo. Takmer v každej obývačke môžete nájsť aj príjemný kútik s kreslom na čítanie a vankúšmi, ktorý je doladený stojacou lampou.

Voľte jemné odtiene inšpirované prírodou

Ak chcete vo svojej obývačke vytvoriť minimalistickú škandinávsku estetiku, inšpirujte sa prírodnými farbami. My, ľudia, sa cítime najlepšie v prirodzenom prostredí, a práve preto by sme sa mali pri zariaďovaní obývacej izby čo najviac inšpirovať prírodou. Začnite výberom rohovej sedacej súpravy v bielej alebo sivej farbe a položte na ňu niekoľko vankúšov vo farbách, ako je lesná zelená, horčicová a modrá. Nakoniec pridajte živé kvety, kamene a kryštály.

Investujte do jednoduchého, starostlivo vyrobeného nábytku

Škandinávsky dizajn nábytku je známy čistými líniami a dôkladným spracovaním. Je estetický a zároveň veľmi funkčný. Prevažujú tu prírodné materiály a veľmi často sú využívané konferenčné stolíky z dreva. Ľudia v Škandinávii väčšinou trávia dlhé večery s knihou v ruke, a preto nájdete v takmer každej obývacej izbe drevené, biele a šedé regály s knihami. Povrchy týchto farieb dodávajú obývacej miestnosti sofistikovaný vzhľad.

Zdroj obrázka: Followtheflow / Shutterstock.com