3 dôvody, prečo si do kúpeľne dať spraviť sprchový kút

0
341
3 dôvody, prečo si do kúpeľne dať spraviť sprchový kút
3 dôvody, prečo si do kúpeľne dať spraviť sprchový kút

Rozmýšľate, či do vášho domu alebo bytu je vhodnejší sprchový kút alebo vaňa? Nie ste stále rozhodnutý? V tomto článku vám ukážeme 3 dôvody, prečo sú sprchovacie kúty na mieru ideálnou voľbou.

Pri výbere sprchového kúta máme zväčša na výber 2 varianty:

  • sprchový kút s vaničkou
  • murovaný sprchový kút bez vaničky

V rámci rozmerov máte na výber oblý tvar a hranatý tvar. Ak má vaša kúpeľňa neštandardné rozmery, neobávajte sa. Sprchové kúty sa dajú veľmi jednoducho prispôsobiť takmer každej kúpeľne.

Vybrať si budete musieť ešte medzi otváracími a posuvnými kútmi a rámovými alebo bezrámovými. Prípadne si môžete vyskúšať bezdverové sprchové kúty, ktoré sa tešia v poslednej dobe veľkej obľube. Každé z nich má svoje plusy a mínusy a aj cenové rozpätie. O vhodnosti do vašej kúpeľne sa poraďte so špecialistami.

Úspora vody

V sprche väčšinou miniete menej vody ako vo vani. Samozrejme je to veľmi individuálne a spotreba vody sa líši od človeka k človeku. No pri efektívnom sprchovaní dokážete ušetriť ročne nemalé peniaze.

Údržba

Veľká časť ľudí si myslí, že sprchový kút si vyžaduje veľkú údržbu, no nie je to tak. Údržba sprchového kúta je dokonca menšia ako klasickej vane. Ak navyše obsahujú sklo odolné voči vodnému kameňu, máte vyhraté.

Bezbariérový vstup

Nikdy neviete, čo nás čaká v budúcnosti. Aj keď dnes ste fit a plný energie, o pár rokov alebo desiatok rokov to tak byť nemusí. Bezbariérový prístup určite oceníte, keď budete starší, prípadne aj pri rôznych zraneniach. Pri sprchových kútoch nemusíte prekonávať žiadne väčšie prekážky pri kúpaní v porovnaní s vaňou. Kúty sú na rovnakej úrovni ako podlaha.

Šetrí priestor

Vďaka sprchovému kútu dokážete v kúpeľni ušetriť množstvo priestoru. Ten môžete využiť na iný nábytok, prípadne spotrebiče.

Okrem výhod má sprchový kút samozrejme aj nejaké nevýhody. Medzi ne patrí aj to, že sa v ňom nekúpete. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa radi máčajú a popri tom si napríklad aj čítajú knihu, sprchový kút nie je pre vás vhodný.

Ak potrebujete poradiť ohľadom sprchových kútov na mieru, neváhajte kontaktovať špecialistov z firmy Sklobau. Okrem kvalitných sprchových kútov ponúkajú aj zimné záhrady na mieru, sklenené dvere a steny, sklenené zásteny, sklenené zábradlie, pochôdzne sklo a zrkadlá na mieru.