4 štýly, ktoré najviac pasujú spálniam

0
276
4 štýly, ktoré najviac pasujú spálniam
4 štýly, ktoré najviac pasujú spálniam

Vidiecky štýl

Nie je ho ľahké definovať, pretože je vo veľkej miere založený na pocitoch. V zásade však tento štýl pracuje s prírodnými materiálmi v takpovediac surovom stave, ktoré sa do svojho prirodzeného stavu vracajú v dôsledku veku a používania. Svoju úlohu tu zohráva drevo, paleta prírodných a neutrálnych tónov, štruktúrované tkaniny a jednoduché doplnky. Rustikálny štýl môže sprevádzať aj dotyk súčasnosti, napríklad v podobe moderného osvetlenia.

Škandinávsky štýl

Tento štýl sa môže prejavovať veľmi rôznorodo, vo všeobecnosti však vidíme jeho ťažiskové prvky najmä v neformálnosti, jednoduchosti a čistých emóciách, pričom veľký dôraz sa tu kladie na bielu farbu. Škandinávsky štýl predstavuje funkčnosť a prehľadnosť na úkor nadmerného zdobenia a zakrivených línií. Napriek tomu nie je takto dekorovaný priestor chladný ani sterilný. Pôsobí skôr príjemne, útulne a dokonca trochu romanticky.

Vintage štýl

Technicky vzaté predstavuje vintage štýl hocičo, čo bolo vyrobené pred viac ako 20 až 100 rokmi. Vo svete interiérového dizajnu sa však v súvislosti s vintage bavíme najmä o rokoch štyridsiatych a päťdesiatych minulého storočia. Spoločným prvkom pre vintage vzhľad sú najmä postele z tepaného železa, starožitné posteľné prádlo, mätovo-zelená farba, nábytok s bielym, trochu ošúchaným náterom, zakrivené línie a tak trochu ženský a romantický celkový vizuál.

Minimalizmus

Tak trochu dizajn, tak trochu filozofia. Minimalistické spálne sú horúcim trendom, ktorý nespomaľuje už celé roky. Okresanie spálne len na to najdôležitejšie neznamená, že začnete žiť v holej krabici. Ide o to zbaviť sa neporiadku a rušivých vplyvov a obklopiť sa pokojom a jednoduchosťou. Pre minimalistickú spálňu je typická farebná striedmosť, nábytok s čistými líniami a postele bez čela.