Plusy a mínusy komínových digestorov

0
2033
Plusy a mínusy komínových digestorov
Plusy a mínusy komínových digestorov

Sú moderné, majú elegantný dizajn, mnoho predností, ale aj nejaké tie nedostatky. Prečo by ste si do kuchyne mali nainštalovať práve komínový digestor a na čo by ste v súvislosti s týmto zariadením mali byť pripravení?

Skvelý výkon

Najmarkantnejšou výhodou elektrických komínových digestorov je ich sila – tie najvýkonnejšie odsajú viac ako 1000 m3 vzduchu v priebehu hodiny. Preto sa skvele hodia najmä do kuchýň, v ktorých sa pripravujú výrazne korenené jedlá, napríklad indickej kuchyne.

Výborný doplnok do kuchyne

Moderný komínový digestor už nie je len funkčným, ale aj výrazným a esteticky hodnotným doplnkom kuchyne. Je pravdou, že sa tento typ digestorov hodí najmä do tých väčších a priestrannejších kuchynských priestorov, to ale nič neuberá na ich vzhľadovej variabilite a použiteľnosti.

Doplnkové funkcie

Funkčnosť komínových digestorov zvyšuje aj niekoľko vymožeností. Niektoré modely sú vybavené senzormi, ktoré upozornia na zanesenie digestora a potrebu jeho vyčistenia. Na trhu sú aj automatizované zariadenia vybavené časovačmi či diaľkovým ovládaním. Aj toto sú výhody, ktoré prispievajú k pohodlnejšiemu životu a práci v kuchyni.

Čo by ste mali vedieť

Komínový digestor je priestorov výrazný, preto sa treba pripraviť na to, že v kuchyni zaberie viac miesta. Tak isto aj jeho inštalácia je zložitejšia a mal by ju riešiť odborník, pretože sa musí napojiť na komín či iný odvodový systém. Daňou za vysoký výkon bude pravdepodobne o čosi vyššia spotreba elektriny, počítajte aj s vyššou nákupnou cenou.

Ktorý komínový digestor zvoliť?

Rozhodli ste sa pre komínový digestor no nemáte ešte jasno v tom, ktorý konkrétne by to mal byť? Našim tipom pre vás je digestor Elica. Ide o najčastejšiu značku medi komínovými digestormi a už základné modely v cenových úrovniach 100-150€ ponúkajú popri peknom dizajne aj veľmi dobrý výkon. Ak chcete kvalitu, riešte Elicu.