5 tipov ako ozdobiť svoj domov pomocou vianočného osvetlenia

0
709
5 tipov ako ozdobiť svoj domov pomocou vianočného osvetlenia

Hovorí sa, že Vianoce sú magické obdobie. Trávime čas so svojimi blízkymi, zabúdame na problémy a užívame si rodinné stretnutia. Aby sme tento sviatočný čas zdôraznili, zdobíme svoje domovy, pričom siahame po rôznych vianočných ozdobách. Svetielka na vianočných stromčekoch sú jednou z najuniverzálnejších vianočných ozdôb používaných počas sviatočného obdobia. Bez ohľadu na to, ako plánujete vyzdobiť svoj príbytok, nesmie v ňom chýbať vianočné osvetlenie. My vám prinášame 5 možností ako na to.

Vianočné osvetlenie

Bez poriadneho vianočného osvetlenia by neexistovalo to pravé magické čaro Vianoc, a preto sa nezaobídeme bez klasických svetelných reťazí. Blikanie malých lampičiek zavesených na stromčeku alebo na parapete okna spôsobí, že celá miestnosť získa pôvab a útulnosť. Navyše, v súčasnosti veľmi populárne LED žiarovky sú nielen energeticky efektívne, ale majú aj dlhú životnosť, preto vám budú slúžiť niekoľko rokov. Môžete si vybrať z malých aj väčších svetelných bodov, napríklad v tvare snehových vločiek, vianočných stromčekov alebo populárnych retro lampášikov.

Lampáše alebo sviečky

Lampáše sú veľmi trendy a spolu so sviečkou dokážu vykúzliť nenapodobiteľnú atmosféru. Budú ideálne ako dekorácia okenných parapetov, stolov,  krbov alebo môžu byť umiestnené pod vianočným stromčekom, vďaka čomu bude ešte viac zdôraznený. Sviečky, ktoré v predvianočnom období nachádzame v mnohých obchodoch, sú tiež úžasné na zdôraznenie jedinečnej povahy sviatkov. Môžeme si vybrať z klasických tvarov, ako sú valce alebo gule, ale aj nezvyčajné tvary – hviezda, stromček, anjeliky a iné.

Svetelné hady

Svetelné hady budú perfektne fungovať nielen v interiéry, ale najmä vonku, pretože sú vodotesné. Môžete si ich kúpiť v akejkoľvek farbe a taktiež majú programátor so svetelnými režimami. Zimné sneženie nepredstavuje pre toto osvetlenie žiadne nebezpečenstvo – podobne ako silný mráz, ktorý sa môže vyskytnúť v tomto ročnom období. Ich farbu môžete zladiť so zvyškom vianočných ozdôb. V predaji sú jednofarebné svetelné hady (žlté, modré, červené, ružové, biele, zelené), ako aj viacfarebné.

Jednoduché osvetlenie záhrady

Svetelné záclony sú ozdobou, ktorá v záhrade nemôže chýbať, pretože sú skvelým spôsobom na nenáročnú a jednoduchú výzdobu. Svetelné záclony dodajú vašej záhrade štýl. Sú vynikajúcou alternatívou k štandardným vianočným svetelným reťaziam. Predstavujú užitočné riešenie v prípade, keď chceme pokryť veľké vonkajšie priestory, ako sú kríky, balkón, garážové dvere alebo strechu. Pomocou svetelných záclon rýchlo vytvoríte jednotný svetelný vzor, ktorý pekne vynikne už z diaľky.

Svetelné figúrky 

Svetelné figúrky v podobe zvieratiek, anjelov, stromčekov, domčekov, snehuliakov potešia najmä vaše ratolesti. Na trhu s vianočným osvetlením nájdete buď dvojrozmerné (2D) alebo voľne stojace trojrozmerné figúrky (3D). Dobre sa umiestňujú v záhrade, kde pekne vyniknú keď sa zotmie. Sú viditeľné aj z väčšej vzdialenosti, a tak spravia radosť okoloidúcim, vašim priateľom i rodine.

Zimná krajina v kombinácii s nezvyčajným osvetlením na uliciach vytvára skutočne sviatočnú náladu. Trochu z tohto podnebia stojí za to priniesť aj do vášho domu – bude sa cítiť výnimočnejšie a útulnejšie. Vianočné ozdoby a osvetlenie spríjemnia sviatky rodiny a radosť z Vianoc bude ešte dlho pretrvávať vo vašom príbytku.