Zamilujte sa do škandinávskeho štýlu bývania 

0
951

Škandinávsky štýl je čím ďalej tým populárnejší. Dominujú v ňom svetlé odtiene, čisté línie a prírodné materiály, pôžitok z domácej atmosféry a užívanie si pravého hygge. Tajomné slovo „hygge“ pre severanov predstavuje tú správnu atmosféru, pocit intimity, upokojenie, vychutnanie si každého okamihu – či už v lese alebo doma pri peci. Žiť v štýle hygge znamená vedome si užívať pocitu útulna a bezpečia, a práve túto príjemnú potrebu si môžete hravo naplniť, ak budete nasledovať škandinávsky štýl bývania so všetkým, čo k tomu patrí.

Kúzelné prvky škandinávskeho štýlu

Základom pohody a relaxácie nemôže byť iná farba ako biela, a to v studených aj teplých tónoch. V škandinávskom štýle jej sekundujú odtiene šedej, krásne si rozumie aj s farbou dreva. A tak je podlaha z dreva, oživená koberčekmi či kožušinami, spolu so stenami natretými na bielo základom pre čisté a nežné bývanie v škandinávskom štýle. Ako vymaľovať izbu pre trochu farebnejšie hygge? Siahnite pokojne aj po jemných pastelových farbách, ktoré škandinávskemu štýlu vôbec neublížia. Interiér potom príjemne prehreje nábytok z prírodných materiálov, huňaté deky či kožušiny, vankúšiky a jednoduché, ale hravé dekorácie. Pridajte ešte dizajnové osvetlenie a váš domov hneď dostane ten spr

Krása, funkčnosť a útulnosť

Chvíľka hygge sa dá najlepšie vychutnať práve v krásnom, plne funkčným a príjemne útulnom interiéri. Ten škandinávsky je k tomu priamo ideálne stvorený. Svoju chvíľku pohodlie a stíšenie si tak rovnako ako severania môžete užívať v teplučkej deke pri krbe, v kresle s obľúbenou knihou, alebo kdekoľvek doma, kde máte pokoj a dostatok svetla. Práve všemožné voňavé sviečky a dizajnové svietidlá sú totiž ďalším významným prvkom, ktorý je súčasťou škandinávskeho štýlu. Je to práve atmosféra mihotavého svetla, ktorá vie interiéru dodať nádych pokoja, pohody a útulňa – a práve o tom všetkom škandinávske hygge je.

Zatúžili ste dodať svojmu domovu škandinávsky šmrnc? Nakuknite na Bella Rose a objavte doplnky a dekorácie, ktoré ku vám donesú závan Škandinávie.