Aké vlastnosti by mala spĺňať poštová schránka?

0
221
Aké vlastnosti by mala spĺňať poštová schránka?

Hoci sa vo svete využíva čoraz viac online komunikácia a s ňou spojená elektronická pošta, teda email, naše poštové schránky v byte alebo doma majú stále využitie, či už kvôli praktickosti alebo z estetického hľadiska.

Hoci už máte pravdepodobne menej pohľadníc alebo listov od svojej rodiny a kamarátov, ich miesto nahradili skôr faktúry, výpisy z účtov alebo ďalšie typy zásielok z pošty. V súčasnosti napr. veľa ľudí preferuje čítať noviny alebo knihy elektronicky, no stále sa nájde dosť ľudí, ktorí preferujú čítať papierové noviny a časopisy. Nech už je to akákoľvek pošta, je niekoľko spôsobov ako si vybrať vlastnú poštovú schránku.

Výber poštovej schránky 

Počas výberu poštovej schránky sa treba zamerať na to, aký druh poštovej schránky je pre vás vhodný. Práve to rozhodne o tom, ako bude poštová schránka umiestnená v múre, či bude voľne stáť, či bude obojstranná, so zvončekom alebo bez a či bude kombinovaná so samostatným oddelením na magazíny.

Ďalšia vec je zabezpečenie, konkrétne proti krádeži, ako aj rezistencii proti vode, poveternostným podmienkam alebo materiálom. Treba myslieť na to, že neexistuje poštová schránka, ktorá by bola stopercentne vodotesná, sú však schránky, ktoré ochránia poštu pred vodou veľmi dobre. Pokiaľ ide o potenciálnu krádež, požadujte od výrobcu poštovej schránky uzamknutie. Na druhej strane, nečakajte, že poštová schránka bude hotový trezor.

Veľkosť poštovej schránky je potrebné zvážiť z dlhodobého hľadiska prijímania pošty a zásielok. Kvôli veľkému množstvu letákov sa môže stať, že neostane dostatok priestoru pre dôležitejšiu poštu.

Časť zohráva aj dizajn poštovej schránky. Dizajn môže dotvárať celkový dojem exteriéru domova, poprípade vstupnú časť interiéru.

Poštové schránky do bytov

Poštové schránky do bytov sú ideálne na doručenie pošty do zásielok, ktoré sa dajú rozdeliť na 2 základné typy – vonkajšie a vnútorné. Kompromis pre tieto modulové schránky predstavujú obojstranné verzie vhadzovania pošty. To však môže byť nevýhoda pri vhadzovaní reklamy.

Poštové schránky v dverách

Poštové schránky zabudované vo vchodových dverách majú svoje výhody aj nevýhody. Pre úspešné bezproblémové fungovanie je potrebné zastrešiť čas nad dverami na zabezpečenie pred dažďom. Cez tento spôsob vhadzovania ihneď zistíte, že dnes chodila pani poštárka. Nevýhoda pre tieto poštové schránky je, že kvôli tomuto prúdi vzduch cez schránky priamo do priestorov interiéru, čo je nevýhoda počas zimy.