Ako sa dá stráviť leto popri obmedzeniach s koronavírusom? Na záhrade pod pergolou

0
300

Po Vianociach už niektorí pokukovali po letných first minute zájazdoch. Tie sú časovo obmedzené, a preto sa musia zakúpiť čo najskôr. Približne pred mesiacom však nastala situácia, ktorú nikto nečakal. Vďaka koronavírusu, ktorý sa postupne dostal aj k nám, sa zatvorili hranice a nastali mimoriadne opatrenia, ktoré nám skomplikovali cestovanie nielen do zahraničia. Momentálne nikto netuší, kedy sa obmedzenia zrušia, a tak treba hľadať alternatívy ako si užiť teplé dni so svojimi blízkymi aj bez dovolenky v rezorte.

Ako si užiť teplé dni počas pandémie

A je to tu. Nákup na týždeň. Po hlbokom povzdychu si nasadíte vyrobené bavlnené rúško, na ruky sa snažíte natiahnuť gumené rukavice a odhodlaným krokom sa vyberiete na nákup. Toto je realita dnešných dní. Opatrenia kvôli koronavírusu majú však aj svoje pozitíva. Tí, čo kvôli nim nemôžu chodiť do práce, trávia svoj čas s rodinou, a to skoro neobmedzene. Problémom však je, že sú spoločne zatvorení doma, pretože von sa môže chodiť len v nevyhnutných situáciách.

Čas s rodinou v byte

Ak bývate v byte, snažíte sa vziať rodinu aspoň cez víkend niekam do prírody. Pochopiteľne sa vyhýbate známym turistickým miestam, pretože je predpoklad, že navštíviť ich napadne aj haldu ďalších.

Práve v turisticky atraktívnych lokalitách sa vám určite stane, že tam bude toľko ľudí ako v priemerne veľkom supermarkete. Je tak ťažké nájsť miesto, kde si vychutnáte čerstvý vzduch bez rúška. Keď ho nakoniecpredsa objavíte a rúško si konečne dáte dolu, je to pocit neuveriteľného blaha. Občas môže byť náročné nájsť si čas na svoju rodinu aj počas týždňa doma. Niektorí siahajú po dávno zabudnutých spoločenských hrách, zapájajú svoje malé ratolesti do cvičenia v obývačke, alebo po dlhej dobe zapájajú kinect, aby si aspoň virtuálne zahrali bowling či tenis.

Aby sa vaše deti počas dňa bezcieľne neponevierali po byte, môžete ich zabaviť rôznymi edukatívnymi alebo športovými hrami, ktoré nájdete momentálne kdekoľvek na internete. Je dôležité, aby si aj počas tejto ťažkej situácie udržiavali svoje fyzické a duševné zdravie.

Čas s rodinou strávený na záhrade

Vyhraté majú tí, čo majú záhradu. Voľnosť, čerstvý vzduch a žiadne rúška. Deti nechajte šantiť v záhrade a vy si spríjemníte svoj pracovný deň na slnku v pohodlnom kresle.

Užite si leto na záhrade ako v hotelovom rezorte. Zdroj: Alaris.sk

Pohodu s rodinou si tak môžete užiť aj mimo pracovnej doby alebo cez víkendy. Nemusíte vymýšľať, kam sa vyberiete na prechádzku a naplno si vychutnáte svoj vychladený kokteil, športové hry či dobre prepečený steak na rozpálenom grile.

Ak vaša záhrada už dlhšie nebola na tieto účely využívaná, nastal čas si ju zútulniť a splniť si svoje predsavzatie, že ju konečne upravíte podľa svojich predstáv. Po dlhej dobe si poriadne užijete grilovanie s rodinou či známymi.

Pergola – váš svätostánok relaxu a pohody na záhrade

Okrem toho, že záhradu využívate na pestovanie okrasných rastlín, ovocia či zeleniny, môžete si z nej urobiť svoju vonkajšiu obývačku, a to so všetkou parádou. Relaxovať či pracovať nemusíte len vnútri domu, teplé slnečné dni si ľahko užijete aj vonku v pohodlí záhradného nábytku.

Aby ste sa nemuseli starať o každodennú údržbu, stačí, keď si vyberiete pergolu, ktorá vám nábytok pred nepriazňou počasia ochráni.

Bioklimatická pergola – miesto, ktoré vám počas leta nahradí obývačku. Zdroj: Alaris.sk

Moderné a kvalitné pergoly vyrába česká firma Alaris. Ich hliníkové pergoly sa vyznačujú minimalistickým dizajnom, dlhou životnosťou a sú nenáročné na údržbu.

Pergola PLACEO

Ich najväčšou pýchou je bioklimatická pergola PLACEO, ktorá v sebe spája funkciu tienenia, zastrešenia a dokonca aj regulovanej ventilácie. Lamely na streche pergoly dokážete vďaka motorčeku jednoducho ovládať. Keď vás prekvapí dážď, lamely jednoducho uzavriete a zostanete tak chránený pred nepriazňou počasia.

V prípade, že si budete chcieť počas slnečných dní užiť relax na záhrade, lamely odklopíte a cez pergolu k vám bude prúdiť príjemný vánok.

Pergoly Placeo sú ošetrené práškovou farbou vysokej kvality. Vybrať si môžete rôzne farebné varianty. Náter je bezúdržbový, a tak sa nemusíte každoročne starať o to, že pergolu treba na sezónu prelakovať.

Screenové rolety Alaris

Rovnako ako vo vašom interiéry, je správne osvetlenie priestoru dôležité aj vonku. Vďaka roletám si vytvoríte ideálnu atmosféru pre relax či pracovný výkon. Ideálne tepelné a svetelné podmienky len podporia príjemné trávenie času pod pergolou.

Roletami môžete chrániť seba a vaše zariadenie pred nečakanými nepriazňami počasia, a to napríklad pred dažďom, bočnými lúčmi slnka či vetrom. Rolety môžete podľa potreby jednoducho ovládať pomocou mechaniky.