Trampolína pre zábavu a pohyb celej rodiny

0
886

Návrat do detských čias, radosť v očiach najmenších, ale aj skvelá možnosť pohybu. To všetko vám môže poskytnúť trampolína. Umiestniť sa dá kamkoľvek. Do záhrady, ale aj do obývačky. Záleží len na vás po akej veľkosti trampolíny túžite.

Radovánky v záhrade

Trampolíny, kolieskové korčule, trojkolky a detské bicykle sú zárukou zábavy pre deti na dlhé hodiny. Vo vašej záhrade by trampolína rozhodne nemala chýbať. Možno si myslíte, že ju kupujete pre vaše dieťa. A napokon zistíte, že na nej skáče a blázni sa celá rodina. Ženy taktiež ocenia možnosť formovania postavy. Jumping je obľúbeným druhom športu. Menšie trampolíny si môžete zadovážiť aj do obývačky s vyšším stropom.

Rozhodujúca je veľkosť

Možnosti využitia trampolíny závisia od jej veľkosti. Ak chcete umiestniť trampolínu v záhrade, môžete si kúpiť aj väčšie varianty s rozmermi od troch metrov. Výhodou veľkých trampolín je väčšia pružnosť. Viacej si tak vychutnáte rozmanité vysoké skoky. V prípade, že si kúpite trampolínu s pevnou a robustnou konštrukciou, vyšantí sa na nej naozaj celá rodina. Nikdy však nezabudnite na ochrannú sieť, ktorá zabráni pádu mimo priestor trampolíny. Do domácnosti sa hodia trampolíny s menšími rozmermi a priemerom okolo jedného metra.

Bezpečné skoky

Rozbláznené deti vedia skákať do riadnej výšky a do každej strany. Trampolína s bezpečnostnými certifikátmi by mala byť pre vás samozrejmosťou. Trampolíny spĺňajúce normy Európskej únie vám zabezpečia najvyššiu bezpečnosť. Bývajú robustnej konštrukcie vyrobené zväčša z ocele. Galvanizovaný povrch trubiek zvýši životnosť trampolíny a zníži riziko korózie. Platí pravidlo, že čím viac oporných nôh trampolína má, tým viac je stabilná. Kvalitné hladké povrchy plochy na skákanie sú vyrábané z neabrazívneho materiálu. Bezpečnostná sieťka okolo trampolíny musí byť dostatočne pevná a uzatvárateľná. Na bezpečné uzatváranie sieťky sa využíva zips v kombinácii s prackami. Nezabúdajte ani na kvalitné ukotvenie celej konštrukcie. Možno je pre vás obstaranie trampolíny tvrdým orieškom. Môžete si pri jej výbere dať poradiť. Napríklad erudovanými predajcami z internetového obchodu inSPORTline. Na internetovej stránke inSPORTline zároveň nájdete veľký výber trampolín za skvelé ceny.

Dlhá životnosť

Už sme spomínali, že životnosť konštrukcie sa dá zvýšiť výberom pevného a nekorózneho materiálu. Dôležitá je však aj nosnosť. Ak chce na trampolíne skákať celá rodina, vyberajte si čo najväčšie trampolíny s veľkým priemerom a vysokou nosnosťou. Kryty na pružinách ochránia deti i vás pred zachytením nohy alebo ruky a kvalitné pútka na pružiny zvýšia životnosť celej trampolíny. Pred nepriaznivým počasím môžete trampolínu zakryť pomocou špeciálnej ochrannej plachty. Ak sa vám plocha na skákanie zašpiní, vyčistite ju pomocou vody s mydlom. Kovové spoje trampolíny je potrebné občas premastiť vazelínou. Pri správnej starostlivosti vám bude trampolína robiť radosť dlhé roky.