Aký štýl bývania sa vám hodí

0
73
Aký štýl bývania sa vám hodí

Zariadiť rodinný dom alebo byt v nejakom štýle vás nemusí finančne zruinovať. Rozhodne pri tom ale potrebujete mať zmysel pre cit aby ste to s niektorým štýlom neprehnali. Rovnakým problémom môže byť aj samotná otázka štýlu. Ak neviete, ktorý štýl je vám najbližší môžete ho jednoducho identifikovať.

Vyberte nábytok

Poriadne si obzrite nábytok. Isto v ňom máte kúsky, ktoré si chcete nechať, a ktorých sa chcete zbaviť. Berte do úvahy všetko. Od nábytku cez koberce, sošky, obrazy, doplnky,…. Tie ktoré sa vám páčia  si napíšte do zoznamu.

Obľúbené kúsky

Či už je to váš šatník, knižnica, polička či čokoľvek iné každý z nás má svoje obľúbené kúsky, ktorých sa nevzdá za nič na svete a vyvolávajú v ňom príjemné spomienky a pocity. Šatky, nejaké šperky, oblečenie, obľúbená kniha alebo soška,… čokoľvek čo vo vás vyvolá radosť pripíšte do zoznamu nábytku, ktorý sa vám páči. Pri tomto výbere dajte len na svoje pocity. Ak lifestylové magazíny píšu, že dnes je moderné to a populárne tamto nedajte na to. Riaďte sa len tým čo robí radosť vám bez toho aby ste boli ovplyvnení najnovšími trendmi.Aký štýl bývania sa vám hodí

Miesto, ktoré máte radi

Bez ohľadu na to aký veľký dom máte istotne v ňom máte miesto, ktoré máte radi. Môže to byť kreslo, v ktorom radi čítate knihy, terasa, na ktorej si doprajete každý deň kávu alebo gauč, z ktorého stále sledujete TV. Ak radi trávite čas v dielni ako správny chlap a stále niečo majstrujete pokojne to pridajte do zoznamu.

Vyhodnotenie

Prezrite si všetko čo je na zozname a nájdite spoločné znaky. Zamerajte sa na farbu, tvar, materiál, detaily,… Ak sa vám napríklad páčia čisté ostré geometrické tvary, radi trávite čas v dielni, lebo je tam všetko prehľadne uložené v poličkách a svoj kovovo- sklený stolík ba ste nevymenili za nič na svete bude sa vám isto páčiť minimalistický alebo industriálny štýl.Aký štýl bývania sa vám hodí

Vybrať si vhodný štýl bývania nemusí byť ťažké. Ak sú ale na vašom zozname kúsky, ktoré nejdú dokopy možno dávate prednosť mixu štýlov. Pokojne si tak zariaďte interiér. Dajte do neho z každého štýlu, ktorý sa vám páči niečo. Je to predsa váš byt a preto by ste sa v ňom mali cítiť výborne a hlavne šťastne.