Plynový kotol​ ponúka ekologické a cenovo dostupné vykurovanie.

0
100
Plynový kotol je ideálnou voľbou
Plynový kotol je ideálnou voľbou

Téma vykurovania je nepochybne aktuálna nielen počas vykurovacej sezóny, ale aj mimo nej. Je dôležité, aby sme sa na najväčšiu zimu dostatočne pripravili a prežili tak toto obdobie v pohodlí a teple svojho domova.

Spôsobov vykurovania je niekoľko

Spôsobov, ako vykurovať je v súčasnosti viacero, pričom pri výbere toho správneho by ste mali myslieť na viacero vecí. Pri rozhodovaní je dobré zvažovať nielen cenu, ale aj miesto využitia a záťaž na životné prostredie.

V domácnostiach sa dnes vykuruje tuhým palivom, elektrinou, tepelnými čerpadlami či plynom. Existuje ale medzi nimi spôsob, ktorý nezruinuje vašu peňaženku a je pritom ekologický?

Vykurovanie tuhým palivom je síce veľmi lacným variantom, no problémom sú emisie, ktoré pri horení týchto palív vznikajú. V súčasnosti kúpite už len kotly tretej a vyššej emisnej triedy, ktoré vďaka modernejším spôsobom spaľujú palivo šetrnejšie. Staršie kotly, ktoré ešte v domácnostiach bežne nájdeme už do konca roka 2022 nebude možné prevádzkovať.

Kúrenie elektrinou je možné využiť v nízkoenergetických domoch, kde je nízka tepelná strata, no ide o najdrahší spôsob vykurovania. Tepelné čerpadlá ponúkajú vyššiu úspornosť, no zároveň aj vyššie obstarávacie náklady.

Plynový kotol je ideálnou voľbou 

Ak hľadáte cenovo dostupný a ekologický spôsob vykurovania, siahnite po plynovom kotli. Ide o lacnejšie riešenie, ktoré ponúka viacero výhod. Na stránkach TermoTeamu nájdete plynové kotly, ktoré vám zaručia komfortné, šetrné a pri využití moderných technológií aj pomerne lacné vykurovanie. Toto riešenie je navyše aj veľmi ekologické.

Technológie inteligetného ohrevu zaručujú vysokú šetrnosť a neustále optimalizovanú prevádzku. Dokážu vám ušetriť až 20 % nákladov na teplo a pri správnej údržbe môžu mať veľmi dlhú životnosť.

Nenáročnosť plynového kotla

Jednou z výhod vykurovania plynovým kotlom je, že oproti tuhým palivám je plyn čisté palivo. Ovládajú sa jednoducho, pomocou dotykového displeja. Kotol na plyn nepotrebuje ani žiadne špeciálne skladovacie priestory. Plyn prúdi do miest, kde je to potrebné rúrkami.

Plynové kotly dokážu rodinný dom nielen vykúriť, ale tiež ohriať teplú vodu. Ideálne sú najmä vo väčších nezateplených domoch.

TermoTeam ponúka plynové kotly rôznych výkonových tried, ktoré sú vhodné nielen pre novostavby a rekonštrukcie, ale aj pre staré rozvody kúrenia. Ak siahnete po plynových kotloch, rozhodnete sa pre lacnejšie, efektívne a ekologické vykurovanie.