Aróma difuzér – to je skvelá domáca aromaterapia

0
358

Aromaterapia je pokladaná za alternatívnu liečebnú metódu. Ide o liečbu pomocou vôní. V aromaterapii sa používajú účinky prchavých vonných látok, predovšetkým éterických olejov.

Liečba vôňou, aromaterapia, sa veľmi úspešne používa proti stresu, k ukľudneniu mysle i k navodeniu uvoľnenej atmosféry. Nemusíte veriť na konkrétne účinky jednotlivých vôní, aby ste si aromaterapiu dokázali užívať. Vône nás pozitívne ovplyvňujú. Čuch je dôležitým zmyslom, ktorý ovplyvňuje náš výber jedla, partnera, ale aj bežných vecí okolo nás.

Aromaterapia sa používa pri masážach, aj v rámci ďalších wellness procedúr. Z našich domovou sa stále častejšie snažíme urobiť miesto pre relaxáciu a inšpiráciu. Vône nám v tom pomáhajú. Hygge, laggom, lykke – to všetko sú moderné filozofie, ktoré nás učia relaxovať a byť šťastnými. A do každej z nich sa hodí aj aromaterapia.

Ako si užívať domácu aromaterapiu?

Kúpte si aróma difuzér, ktorý vám pomôže kedykoľvek sa obklopiť obľúbenou vôňou. Vôňa vám zlepší náladu, otvorí myseľ, inšpiruje vás, vzruší aj ukľudní. Urobte si zásobu svoji obľúbených vôní. Sú ako farby pre naše oči a ako hudba pre naše uši.

Ponorte svoj domov do vôní. Aróma difuzér je najjednoduchší spôsob, ako si v domácnosti bez prácne užívať výhody aromaterapie. Pary éterických olejov sa postupne uvoľňujú. Časom začneme vôňu vnímať len podvedomím, ale stále je prítomná a neustále nás ovplyvňuje. Náš domov začnú milovať aj naši priatelia.

Zdravotné prínosy aromaterapie

Vďaka aróma difuzéru sa nám zlepší nálada, normalizuje tlak a zmizne úzkosť. Mnohé éterické oleje dokážu dokonca vo vzduchu likvidovať vírusy a baktérie. Ľahšie sa nám dýcha, zlepší sa trávenie, dokonca sa môže zmierniť naša celulitída a vrásky. Vône tiež odpudzujú nežiadúci hmyz. Obklopení vôňami sa ľahšie zbavíme stresu, ale aj jednoduchšie zvládneme chronickú bolesť.