Interiérové svietidlá a náš denný rytmus

0
342

Časy, keď bolo ľudstvo odkázané len na prirodzené slnečné žiarenie a striedanie dňa a noci, sú minulosťou a umelé osvetlenie nás z tejto závislosti už dávno vymanilo. No to, aké osvetlenie si zvolíme, má podstatný vplyv aj na kvalitu nášho života a výrazne vplýva na náš organizmus. Výber vhodného interiérového svietidla teda nie je len otázkou vkusu či módnych trendov.

Kvalitné interiérové svietidlo by malo imitovať prirodzené slnečné žiarenie

Svetlo výraznou mierou ovplyvňuje rôzne biologické procesy v našom tele a má vplyv na našu fyzickú či duševnú aktivitu. Rôzna kvalita a intenzita svetla sa využíva pri našich náladách, ale aj pracovných výkonoch. Nie je žiadnym tajomstvom, že pokiaľ sa potrebujeme intenzívnejšie sústrediť, siahneme po modrejšom osvetlení, aké dosahuje slnečné žiarenie práve počas poludnia, keď je slnko na oblohe najvyššie. S jeho postupným zapadaním a slabnutím sa do popredia dostáva farba červená, ktorá veľmi pomaly pripravuje náš organizmus na fázu oddychu a neskôr aj spánku. Preto je aj vhodné zvoliť k podvečernej nálade svietidlá, čo nás na túto fázu pripravia a svojou intenzitou nenarušia prirodzené biologické procesy.

Interiérové svietidlá aj ako vkusný doplnok

Súčasný trh s interiérovými svietidlami je už na takej úrovni, že vybrať si osvetlenie, ktoré bude moderné a vkusné, a zároveň bude spĺňať aj všetky požiadavky na kvalitu, nie je žiaden problém. Navyše mnohí predajcovia majú ako bonus k svojej ponuke aj rôzne showroomy, kde zákazník získa lepšiu predstavu nielen o konkrétnom svietidle, ale aj množstvo inšpirácií jeho umiestnenia v interiéri. A ten, komu predstavivosť ani možnosti nedovoľujú svoj projekt dotiahnuť do úspešného konca, majú možnosť obrátiť sa na odborníkov z Casca.sk a využiť ich poradenstvo, služby dizajnérov či montáž svietidla skúsenými odborníkmi.

Keďže paleta interiérových svietidiel je naozaj široká, služby a doplnkový servis predajcov sú v kruhu spotrebiteľov veľmi vítané. Ak sa teda niekedy rozhodneme poctiť náš domov novým interiérovým svietidlom, majme na pamäti, že pri výbere je dôležitá nielen jeho estetická stránka, ale aj kvalita osvetlenia. Pretože práve svetlo ovplyvňuje to, ako sa budeme v našich domovoch cítiť a aká bude celková atmosféra v nich.