Benab: najlepšie matrace pre deti!

0
42

Zdravý telesný vývoj detí je dôležitý. Rodičia by mali vytvoriť svojim deťom optimálne podmienky na zdravý vývoj v každom ohľade. Správny výber matracov umožní deťom neruší spánok a detské matrace pomáhajú predchádzať rôznym problém. Deti neustále rastú, a preto sú pre ich vývin vhodné ortopedické matrace. Tie pomáhajú napríklad predchádzať problémom zakrivenou chrbticou.

Ortopedický matrac udrží správnu polohu tela, uvoľní svalstvo, na oplátku deti rýchlejšie zaspia a budú ráno ochotne vstávať do škôlky či školy, pretože pokojný a hlboký spánok obnoví fyzickú i psychickú energiu.

Ako vybrať detský matrac

Existuje veľa druhov matracov, preto si treba vybrať ten správny model. Najdôležitejším kritériom výberu je tuhosť. Sledujte polohu, v ktorej dieťa spí: ak je na bruchu alebo chrbte, mali by ste zvoliť tvrdšiu verziu, ak je na boku – mäkšiu. Pre mladšie deti je vhodný matrac strednej tvrdosti pre správne držanie tela a zdravý rast a pre starších tínedžerov – pružnejší model.

Čo sa týka veľkosti, zamerajte sa na vek výšky dieťaťa. Bábätku postačí pre pohodlie matrac dlhý 120 cm a široký 80 cm, tínedžer potrebuje veľkosť pre dospelých približne 160-200 cm na dĺžku a aspoň 80 cm na šírku.

Nemenej dôležitým kritériom je aj materiál, pretože čím je kvalitnejší, tým dlhšie výrobok vydrží a prirodzené zloženie matraca zabezpečí hypoalergénnosť a hygienu.Benab: najlepšie matrace pre deti!

Dobrou možnosťou je detský matrac Bambino Eco od značky Benab. Vyznačuje sa výbornou pružnosťou a zachováva si stálosť svojich rozmerov.

Zloženie matraca Benab a jeho výhody

Vysoko elastická HR (studená) pena. Ide o typ peny s mikroporéznou štruktúrou s vysokou hustotou a optimálnou kombináciou priedušnosti a elasticity. Vďaka tomu materiál odparuje prebytočnú vlhkosť z potenia.

Kokosové kokosové vlákno

Kokosová vrstva pozostáva z úplne prírodných palmových vlákien, ktoré sú spojené latexom, ktorý má ergonomické a antialergické vlastnosti. Kokosové vlákno tiež poskytuje ventiláciu, dodáva matracu dodatočnú pevnosť a prirodzenú tuhosť, čo zvyšuje ortopedické vlastnosti výrobku pre formovanie zdravej chrbtice.

Poťah z aloe vera

Poťah matraca s výplňou PES 250 g/m2 a extraktom z aloe priaznivo pôsobí na pokožku vďaka antibakteriálnym enzýmom v zložení, ktoré zároveň pôsobia relaxačne na spánok. Látka je šetrná k citlivej pokožke a odolná voči kliešťom.

Matrac Banbino Eco je obojstranne pevný, preto ho môžete a mali by ste prevrátiť približne raz za 3 mesiace. Okrem toho, aby výrobok vydržal dlhšie, nemali by ste na ňom dlho sedieť a skákať. Matrac aj poťah možno jednoducho prať pri teplote do 60 stupňov. Certifikované pre zdravotnú nezávadnosť podľa normy OEKO-TEX.

Investícia do zdravia a plnohodnotného odpočinku s ortopedickým matracom od Benab je najvýnosnejšia!