Kovové prvky v interiéri sú in

0
110
Kovové prvky v interiéri sú in

Na niektorých ľudí kov pôsobí príliš chladne a iný ho zbožňujú. Kovové prvky a kovový nábytok sa hodia do domácností, ktoré sú zariadené minimalisticky a funkčne. Vďaka pevnosti kov vydrží roky bez zmeny farby či tvaru. Investovať do kovových dekorácií, nábytku alebo stavebných prvkov z kovu sa naozaj vyplatí.

Pozor na kovové kombinácie

Ak sa rozhodnete kov zasadiť ako prvok do interiéru, snažte sa držať jediného typu kovu. Vyvoláte tak pocit harmónie a jednoduchšie sa vám bude ladiť zvyšok vybavenia. Naopak u kovových dekorácií si môžete dovoliť experimenty a vybrať si zlato, oceľ, hliník alebo mosadz. Skvelé je, že kov sa dá farbiť. Omrzel vás oceľový rám poličiek? Použite farby na kov a zmeňte farbu kovu hoci aj niekoľkokrát do roka. Farby na kov zakúpite v každej predajni farby laky alebo na internete vo viacerých farebných odtieňoch.

Kov ako dekorácia i stavebný prvok

Na kovový nábytok sme si už zvykli, ale kovové časti interiéru sú ešte stále zriedkavým javom. Je to škoda, pretože kov má veľa skvelých vlastností. Prečo by ste mali dať kovu prednosť pred inými materiálmi?

  • Kvalitne spracovaný kov vydrží celý váš život bez zmeny tvaru alebo farby.
  • Kov má vysokú nosnosť. Pokojne z neho vytvorte interiérové schodisko alebo priečky.
  • Kov vyzerá skvele v kombinácii so sklom i drevom.
  • Kov je možné zafarbiť.
  • Kov sa dobre spracováva, vďaka čomu je možné vytvoriť rôzne atypické tvary.
  • Kov je nenáročný na údržbu. Stačí ho pretrieť vlhkou handričkou.

Spomínali sme, že kov je možné využiť na výrobu schodiska, priečok a skvele vyzerá vo forme dekorácií. Priam boom spôsobili posledné roky kompletné kovové obrazy a iné nástenné dekorácie. Celokovové police a knižnice odporúčame pre každého milovníka moderného až futuristického štýlu. Kov skombinovaný s čiernou, šedou a bielou farbou je to, čo dodá každému interiéru punc modernosti.

Kov zakomponovaný do každej miestnosti

Kovové prvky je možné zakomponovať do každej miestnosti. Minimálne vo forme nábytku. V spálni by vám nemala chýbať kovová posteľ. V obývačke kovové odkladacie stolíky. V pracovni kovový nástenný zakladač a v kúpeľni nájde kov svoje miesto vo forme kovových políc a držiakov na uteráky.