Biela farbu na stenu a jej využitie, ktoré si zamilujete aj vy

0
220

Bielu farbu milujú všetci, od maliarov a dekoratérov až po architektov. Biela farba totiž poskytuje čisté prázdne plátno, ktoré osvetľuje tmavé priestory a vďaka ktorej sa aj v najmenšej miestnosti budete cítiť priestranne a vzdušne. Biely interiér je oveľa viac než neutrálny a dokáže lichotiť akejkoľvek budove, pričom nábytok či farebné dekorácie môžu v kombinácii s bielou farbou nádherne vyniknúť. Čo si všímať pri výbere bielej farby na stenu? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami a zvládnite výber hravo aj vy.

Snehovo biela farba – áno či nie?

Čistá snehovo biela farba na stenu, ktorá je základom pre maliarov a dekoratérov, v skutočnosti neobsahuje všetok pigment. To znamená, že odráža späť takmer všetko svetlo, ktoré na ňu dopadá – naopak, čím je farba tmavšia, tým viac svetla absorbuje. Je to absencia farby, ktorá rozjasní priestor odrážaním svetla do tieňov. Snehovo biela farba je tiež akýmsi doplnkom dreveného nábytku a vysokých stropov v kombinácií so šedou či krémovou farbou. Vo všeobecnosti platí, že pre každý priestor existuje „správna biela farba“, stačí nájsť tú, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu interiéru.

Kombinujte rôzne odtiene farieb a typy materiálov

Interiéroví dizajnéri vedia, že čisto biela spálňa natretá v jednom pevnom odtieni môže pôsobiť mdlo a bezvýrazne. Namiesto toho skúste skombinovať jemné variácie farieb na steny, drevo a stropy, aby sa zväčšili proporcie miestnosti. Použite najjasnejšiu bielu farbu na strope, aby ste vytvorili dojem vysokých stropov a mierne tmavšie odtiene na bočné steny, aby ste zachytili zaujímavé detaily. Dodáte tým kontrast k farbe steny a zároveň dôjde k mäkkému prechodu od stien trebárs k drevenej podlahe a stropom. Tak čo poviete, aj vy už máte ako takú predstavu, ktorá interiérová či fasádna farba bude pre váš domov tou ideálnou voľbou?

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu