Funkčná transformácia rodinného domu: poradenstvo dizajnéra

0
44

Útulný rodinný dom je kombináciou harmónie, ergonómie a funkčnosti. Vytvorenie pohodlného obytného priestoru je jednoduché: dizajn domov sa neustále vyvíja, využíva nové technológie a počítačom podporovaný dizajn. Tu je niekoľko návrhárskych tipov na zvýšenie funkčnosti vášho domova.

Interiérové dvere

V interiérovom dizajne moderné interiérové ​​dvere  a loftové dvere premenia priestor v priebehu niekoľkých minút.

Aktuálnym riešením sú priehľadné steny s posuvnými portálovými dverami:

  • oddelia priestor na spanie od spoločenskej časti, kuchyňu či halu od obývačky;
  • kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou je pridelená v hlavnej spálni;
  • obývacia izba a terasa vytvárajú jeden relaxačný priestor.

Populárne „inteligentné sklo“, ktoré mení transparentnosť. Interiérové ​​dvere slúžia na kontrolu vstupu do priestorov, štýlový dizajn výklenkov so špajzami pod schodiskom. Dizajnéri maskujú interiérové ​​dvere systémom skrytej montáže a výberu odtieňa dverného krídla tak, aby ladili so stenami.Funkčná transformácia rodinného domu: poradenstvo dizajnéra

Garážová brána so širokým otvorom na vjazd auta

Riziko poškriabania karosérie auta pri parkovaní v garáži vlastného domu minimalizujú moderné sekčné garážové brány s automatickým ovládaním:

  • sekcia je ľahko zabudovaná do otvoru akejkoľvek šírky;
  • konštrukcia stúpa nahor, nevyžaduje voľný priestor pred garážou na krídlové dvere alebo veľkú bočnú stenu na posuvnú konštrukciu;
  • inštaláciou sekčnej garážovej brány získate automaticky ďalších 14 cm šírky otvoru.

Sekcionálne garážové brány s antivandal efektom sú najfunkčnejším riešením v hustej mestskej zástavbe.

Funkčná transformácia rodinného domu: poradenstvo dizajnéra
 

Poplastované zelené pletivo na oplotenie

Cenovo dostupný a funkčný typ plotu slúži mnoho rokov: Poplastované zelené pletivo chráni oceľový drôt pred trením, mechanickým poškodením a koróziou. Popstované pletivo na plot zodpovedá súčasným trendom v krajinnom dizajne: zónuje priestor, zabraňuje prenikaniu zvierat, osôb a zároveň zostáva pre majiteľov domu takmer neviditeľné.

Funkčná dekorácia terasy a záhrady

Na zónovanie územia použite záhradný nábytok a dekorácie do záhrady a na terasu. Estetické závesy vyrobené z látky s vodoodpudivým efektom, ľahko sa upevňujú, zdobia terasu alebo altánok v záhrade. Funkčný záhradný nábytok v riešeniach moderných dizajnérov je transformátorová súprava vyrobená z mrazuvzdorného, ​​opotrebenia odolného, ​​netoxického plastu. Funkčnosť bývania pozostáva z mnohých detailov, využite moderné riešenia na zlepšenie kvality života vo vašej domácnosti.