Inteligentná domácnosť sa vám stará o kvalitu vzduchu

0
34
Inteligentná domácnosť sa vám stará o kvalitu vzduchu

Keď vycestujeme na dovolenku, zvyčajne máme strach, ako náš príbytok nájdeme po našom návrate. Obávame sa vykradnutia, vyschnutého trávnika, požiaru, vytopenia alebo zlej kvality vzduchu. Ten, kto žije v inteligentnej domácnosti, sa týchto nepríjemností nemusí báť.

Domácnosť s inteligentným srdcom

V prenesenom zmysle je inteligentná riadiaca jednotka akýmsi srdcom domácnosti alebo jej mozgom. Nastavíte si ju podľa požiadaviek a všetky spotrebiče reagujú podľa jej príkazov. Bez akýchkoľvek stavebných zásahov iba s pripojením na internet a s využitím inteligentných zásuviek či spotrebičov môže mať inteligentnú domácnosť každý z nás. Prvky inteligentnej domácnosti je možné pridávať aj odoberať podľa aktuálnych potrieb. Ak nepotrebujete inteligentné kamery ani detektory, možno radšej zainvestujete do inteligentných termostatických hlavíc alebo elektrických zásuviek. Aj tie sa dajú ovládať aj na diaľku, či ste práve v práci, alebo odcestovaní.

Neustále vám vŕta v hlave, či ste vypli rádio, svetlo na chodbe alebo či ste zamkli bránu? Overte si to v šikovnej aplikácii a prípadne veci napravte, kým nebude neskoro. Inteligentná domácnosť vás informuje o všetkých neželaných javoch, samozrejme, všetko v závislosti od toho, aké prvky ochrany obsahuje. Ak nemáte inteligentné senzory a detektory, domácnosť vás neoboznámi o neželanom vniknutí ani o vzniku požiaru.

Všetko ide ako po masle

Je príjemné žiť v domácnosti, ktorá je zladená s naším životným rytmom. Inteligentné spotrebiče vedia, kedy ráno vstávame, vedia, kedy dvihnúť rolety, rozsvietiť svetlá, zapnúť hudbu alebo uvariť kávu. V inteligentnej domácnosti máme optimálnu kvalitu vzduchu, čo sa týka teploty aj čerstvosti vzduchu. Ak sme na dovolenke, nič nepoteší viac ako domácnosť, ktorá sa sama z času na čas vyvetrá, prípadne z času na čas poleje trávnik. Je to niečo ako náš neviditeľný sluha, ktorého môžeme na diaľku kontrolovať aj riadiť. Ľahko skontrolujeme, či je doma všetko v poriadku, a tak sa stane, že aj naša dovolenka alebo služobná cesta nebude plná obáv, ale naopak si ju vychutnáme s pocitom, že naša inteligentná domácnosť sa o seba dokáže postarať sama. Detektory pohybu alebo senzory okien a dverí pošlú informáciu o nečakanom jave riadiacej jednotka a tá zasa okamžite oboznámi nás. Máme teda nielen osobného sluhu, ale aj súkromnú bezpečnostnú službu. Aj také komfortné je bývanie v inteligentnej domácnosti.