Interiér vyzdobený podľa ročných období? Stačí len pár dekorácií

0
60
Interiér vyzdobený podľa ročných období? Stačí len pár dekorácií
Interiér vyzdobený podľa ročných období? Stačí len pár dekorácií

V našom zemepisnom pásme sa môžeme tešiť zo všetkých ročných období. Je to zároveň aj možnosť mať domácnosť vyzdobenú vždy inak. Chcete mať interiér v každom ročnom období ako z amerického filmu? Pridaním niekoľkých doplnkov a farieb sa vám to podarí aj bez toho, aby ste každú sezónu minuli celý rodinný rozpočet. Čítajte ďalej a dozviete sa, na čo sa pri jednotlivých ročných obdobiach zamerať a pridáme pár tipov naviac.

Pridajte základné prvky každého obdobia

Jar a leto patria jednoznačne kvetom, preto mať doma vázu v sviežich letných a jarných odtieňoch žltej, zelenej či oranžovej je nutnosť. Ak máte radi more a všetko, čo k nemu patrí, jednoduché dekorácie z mušlí budú vyzerať štýlovo a vy sa pri pohľade na ne prenesiete k šumiacemu oceánu. Na jeseň si zadovážte niekoľko dekoračných tekvíc a v zime nechajte prevoňať miestnosť ihličím.

Každé ročné obdobie má svoje farby

Najfarebnejším ročným období je jednoznačne jeseň. Odtiene červenej, hnedej, oranžovej a žltej pridajte aj do izieb. Deka či obrazy na stenu v týchto farbách prinesú do vášho domu farebnú jeseň. V zime uprednostnite doplnky v bielej farbe, ktorá reprezentuje práve toto mrazivé ročné obdobie.

Preneste prírodu do domu

Každé ročné obdobie sa príroda mení a vám sa ponúka široká škála možností, ako si ju môžete priniesť aj do vašej domácnosti. Stačí vyraziť na krátku prechádzku po okolí. Šišky, kvety, halúzky alebo aj farebné lístie. To všetko môžete tvarovať do vlastnoručne vytvorených dekorácií.

Dekoračné vankúše sú nutnosť

Ako lepšie priniesť do domu vianočnú atmosféru ako mäkkým vankúšom s motívom Vianoc? Šetrite miesto a nekupujte vždy vankúš s výplňou. Kúpte si len obliečky. Na každú sezónu vám postačí jedna či dve obliečky do každej izby. S vankúšmi ako dekoráciami to netreba preháňať a tu platí známe – menej je viac.

Vítajte hostí v každom ročnom období inak

Vyzdobte svoje dvere štýlovo a privítajte hostí vianočným či jarným vencom na dverách. Investujte do kvalitných vencov, ktoré vám vydržia niekoľko sezón. Ak je dekorovanie dverí vaša obľúbená činnosť, kúpte si vence bez ozdôb a vyzdobte si ich podľa vlastných predstáv.

Tip na umenie aj relaxáciu

Počuli ste už o maľovaní podľa čísiel? Nielen že výsledkom je obraz, ktorý si môžete zavesiť na stenu, ale ide zároveň aj o relaxačnú techniku, pri ktorej sa vaša myseľ a telo dokonale uvoľnia.

Zdroj obrázku: Antoha713 / Shutterstock.com