S čím môžete nosiť pánske teplákové súpravy na každý deň?

0
62
S čím môžete nosiť pánske teplákové súpravy na každý deň?

Pri spätnom pohľade na svet módy a vývoj v oblasti streetwearu, normalizovanie nosenia teplákových súprav bolo nevyhnutné. Od čias pandémie sme sa prirodzene posunuli ku dňu, keď si muži môžu obliecť teplákové súpravy aj na iné aktivity, ako je samotné váľanie sa na gauči alebo cvičenie. Ako však tieto sety nosiť tak, aby ste každý deň vyzerali štýlovo?

Staronový trend

Pánske oblečenie má rozhodne svoj podiel na zábavných a odvážnych trendoch, no máloktoré z nich sú aj tak pohodlné, ako práve teplákové súpravy. A ako takmer za všetko, čo dnes nosíme, aj za popularizáciu teplákových súprav môžeme ďakovať rapu a medzinárodnej hiphopovej scéne. Tepláková súprava v sebe nesie určitý sentiment, a pokiaľ ju nenosíte správne, ľahko sa ocitnete za hranicami vkusného obliekania. Je ale skvelou voľbou na dni, kedy ráno vstanete, a nechcete nič iné, len cítiť sa pohodlne. Je pritom len na vás, či zvolíte bavlnený, saténový, alebo zamatový komplet.

V teplákovej súprave sa zbieha niekoľko trendov, z ktorých najväčším je athleisure. Nosenie veľkých Nike tenisiek k obleku tak vystriedal štýl, kedy páni chodia do práce oblečení ako športoví tréneri. Ale je tu aj súčasná módna posadnutosť 70. a 90. rokmi – dve desaťročia, ktoré boli svedkom toho, že športové oblečenie presiahlo šport. Samozrejme, tepláky nikdy neodišli – boli jednoducho určitý čas nežiadané a nedostupné. Dnes ale pánske oblečenie vstúpilo do novej fázy, v ktorej dominujú syntetické materiály, športové oblečenie a predstava o pohodlnosti. Pánske teplákové súpravy tak už kúpite prakticky všade, napríklad na Bolf, a nájdete ich vo farbách a strihoch od výmyslu sveta.

Športovec mimo služby

Teplákovú súpravu si kupujete s tým zámerom, že ju nebudete nosiť na šport. Ale mnohé kúsky sú zaujímavé práve tým, že športovo pôsobia. Stavte na červené, biele alebo modré teplákové súpravy, ktoré by vyzerali rovnako dobre na záhradnej grilovačke, ako v sprievode na otváracom olympijskom ceremoniáli. Trik je v tom, že ju nosíte s kúskami, ktoré by ste si bežne na cvičenie neobliekli – bavíme sa o doplnkoch, masívnych teniskách, alebo luxusnej čiernej mikine, ktorú by ste rozhodli nechceli zapotiť.

Vyznávač streetwearu

Ak milujete módne trendy, pravdepodobne už máte dokonalú teplákovú súpravu priamo vo vašom šatníku. Dobrou správou je, že správne zvolená a skombinovaná tepláková súprava dokáže niekedy nahradiť aj elegantný oblek! Vyberte si elegantne pôsobiacu čiernu alebo béžovú súpravu, ktorú skombinujete s nízkymi teniskami, trenčkotom alebo kabátom. Vytvoríte tak štýlovú kombináciu, ktorá rozhodne zaujme.

A lá štýlový influencer

Súčasťou príťažlivosti teplákovej súpravy je aj to, že vám umožňuje vzbudiť bezstarostný dojem. Vo svete, v ktorom si môžete do práce obliecť čokoľvek, je ale pravdepodobné, že si stále nemôžete obliecť teplákovú súpravu. Vo vašom voľnom čase však nikto nemá právo hovoriť vám, ako sa máte obliekať. Takže pre každého, kto má chuť sa trochu odviazať, a zahrať sa na influencera – vďaka čomu získate aspoň ako taký prehľad o tom, aké to je uverejňovať príspevky na Instagram zo súkromného lietadla, je tepláková súprava skvelou voľbou. Aby to však fungovalo, vaša tepláková súprava musí vyzerať luxusne a pôsobiť elegantne. Stavte na vzory, ktoré pripomínajú svetové značky a držte sa tlmených farieb, ako je čierna, hnedá, alebo tmavá zelená. Outfit doplňte vysokými bielymi teniskami, okuliarmi, a cez rameno si prehoďte štýlovú čiernu koženú ľadvinku.