Je to o svietidlách. Nechajte prehovoriť reálne farby

0
46
Je to o svietidlách. Nechajte prehovoriť reálne farby

Deň sa ešte len začal a vy už teraz myslíte na posteľ? Vypijete šálku kávy a v momente sa vám začne zívať? Cítite sa skleslo a bez motivácie do čohokoľvek sa pustiť? Existuje spôsob, ako sa nezblázniť počas sychravých dní, náročného pracovného obdobia alebo dovolenky strávenej bez konkrétneho programu?

Ako sa pozitívne nastaviť

Než sa pustíme do akejkoľvek činnosti, kým budeme pri tom myslieť na niečo iné, nikdy ju nevykonáme dobre. Potrebujete dokončiť pracovné či školské zadanie, ale máte plnú hlavu nakupovania či povinností, ktoré na vás čakajú neskôr? Nebuďte na seba zlí a neklaďte si ich ako odmenu za dobre vykonanú prácu. Ak myslíte na to, že si potrebujete kúpiť novú kabelku alebo sa potešiť nákupom drogérie, radšej si nakupovanie vybavte hneď. Rovnako nás pri práci brzdia aj pocity hladu. S vŕzgajúcim žalúdkom sa nedá vykonať dobre nijaká práca, ani sa pripraviť do školy. Jedlo by nemala by naša odmena, ale cesta, ako získať potrebnú energiu.

Majte vždy poruke dostatok tekutín – citrónovú vodu, ovocnú šťavu či obľúbený čaj. Naše telá musia byť počas celého dňa dobre hydratované. Pokiaľ sa naše myšlienky potulujú kade-tade, je vhodné si všetky zaznamenať do diára. Ak vás pri práci rušia okolité zvuky, nasaďte si na uši slúchadlá s obľúbenou hudbou alebo zvukmi prírody. I zelené rastliny v našom okolí nás nabijú svojou sviežosťou. Tieto zásady je vhodné brať do úvahy nielen vtedy, keď sa chystáme pracovať alebo študovať. I vo voľných chvíľach nám pomôžu cítiť sa vyrovnane a upokoja nás.

Aj osvetlenie robí s náladou divy

Rovnako ako zvuky, aj okolité vône vplývajú na naše pocity. Na našu aktivitu, sviežosť a tvorivosť najlepšie vplývajú citrusové vône, vôňa lesa alebo mäty. Či to vyriešite vlastným parfumom, alebo interiérovými vôňami, je na vás. Niekoho oveľa viac ako vôňa citrusov vzpruží vôňa obyčajnej kávy alebo zeleného čaju. Ak je to spôsob, ako sa dostať do nálady a naštartovať deň, ešte si aj pochutíte. Tabuľkou čokolády alebo banánom tiež nič nepokazíte, je dokázané, že tieto potraviny robia s našimi hormónmi divy. Nezabúdajte ani na kvalitné osvetlenie interiéru. Čím vernejšie zobrazenie farieb svietidlá ponúkajú, tým čulejšie sa budete cítiť a navyše na svoje projekty aj lepšie uvidíte. Slovenský výrobca svietidiel LED2 má v ponuke interiérové a exteriérové LED svietidlá v teplej i studenej bielej farbe, ktoré dokážete na mieru prispôsobiť akejkoľvek činnosti. Relaxácii prajú teplé odtiene bielej, majstrovaniu zasa studené. Vďaka kvalitne navrhnutému osvetleniu v priestoroch, kde sa pohybujete, určite neupadnete do depresie a do každého projektu sa pustíte s nadšením.