Koberce zútulnia váš domov: Tieto kúsky nikdy nevyjdú z módy!

0
233
Koberce zútulnia váš domov: Tieto kúsky nikdy nevyjdú z módy!
Koberce zútulnia váš domov: Tieto kúsky nikdy nevyjdú z módy!

Zariaďujete domácnosť a potrebujete doladiť posledné detaily, aby pôsobila príjemne a štýlovo zároveň? Koberec je tým pravým kúskom, ktorý dokáže do každého príbytku vniesť teplo domova. Dajte vaše podlahe nový šat kvalitným kobercom, ktorý skrášli vaše bývanie a poskytne oddych vašim nohám.

Podlaha ako dominantný prvok domácnosti

Možno ste si to nikdy neuvedomovali, no vplyv podlahy na vnímanie priestorov, je mimoriadne dôležitý. Práve ona často podprahovo rozhodne, či sa nám priestor páči, alebo nie. Jej výber netreba nikdy podceňovať, dokáže doslova divy. Avšak, aj podlahu dokážete „obliecť“ kobercami na mieru, ktoré ju nielen oživia, ale tiež miestnosť spríjemnia. Na trhu je mnoho dizajnových kobercov, ktoré sa dokážu skvelo pohrať s vaším vnímaním a strhnú na seba všetku pozornosť. Voľte ich s rozumom a stavte na kúsky, ktoré priestoru dodajú podmanivý efekt. Vždy dbajte na to, aby sa koberec „nebil“ s ostatným nábytkom v izbe, ale aby správne a nenásilne podčiarkol štýl samotnej miestnosti. Aby boli všetky kúsky v harmónii, môžete vybrať univerzálny koberec v jednej farbe. Obľúbené sú najmä zemité odtiene, krémové alebo béžové tóny v rôznych variáciách. Tie pristanú naozaj takmer každej podlahe, preto sa radia medzi najobľúbenejšie kúsky, ktoré budú v kurze stále. Skvelo sa vynímajú najmä v provensálsky alebo romanticky ladených interiéroch.

V ktorých priestoroch môžete s kobercami experimentovať?

Ak máte domácnosť zariadenú minimalisticky, prevažne v jednom odtieni a nábytok má čisté línie a nekomplikované tvary, pokojne môžete zvoliť farebné koberce, ktorými celý priestor opticky vyvážite. Koberec v takto ladených interiéroch môže byť pestrý, s rôznymi motívmi, prevedeniami s 3D efektom a inými obrazcami, ktoré zaujmú. To, či si vyberiete syntetický alebo z prírodných vlákien, je vo vašej réžii rovnako ako to, či uprednostníte krátky alebo dlhý vlas.