LED panely ako náhrada za bodové osvetlenie

0
239
LED panely ako náhrada za bodové osvetlenie

Požiadavky na svietenie v domácnostiach sa neustále zvyšujú. Nie je sa čomu čudovať, keďže aj trh so svietidlami prináša každý deň nové vychytávky, ktoré šetria energie a dizajnovo spĺňajú požiadavky na moderný vzhľad. Práve preto sa stávajú LED panely čoraz obľúbenejším spôsobom svietenia.

Efektívne svietenie pomocou LED panelov

Svietenie pomocou LED technológií sa právom považuje za svetlo budúcnosti. Najskôr sa zjavili LED žiarovky, o pár rokov začali hrať prvé husle LED pásiky a dnes si z rôznych LED druhov svietenia vyberie naozaj každý. Napríklad LED panely sa budú páčiť ľuďom, ktorých omrzelo klasické bodové osvetlenie alebo svietenie pomocou lustrov. LED panely môžete v interiéry využiť ako hlavné i doplnkové svetlo. Veľmi zaujímavo vyzerajú LED svetlá panelov zapustených v podlahe. Vďaka silnej intenzite svietenia sa panely hodia predovšetkým na osvetlenie pracovného priestoru v kuchyni, do pracovní, detských izieb alebo do dielne. Rozptyl svetla z LED panelov je rovnomerný a jeho vyžarovanie veľmi príjemné. Vďaka rôznym typom LED panelov si dokážete vybrať vhodný model podľa vašich požiadaviek. Veľký výber LED panelov a iných LED technológií spolu s príslušenstvom nájdete na stránkach e-shopu ledprodukt.

Typy LED panelov

  • Prisadené LED panely sa inštalujú na povrch steny alebo stropu. Môžu mať rôzny tvar.
  • Zapustené LED panely sa montujú do vnútra sadrokartónových stropov, kde sa uchycujú pomocou pružín. Tento typ panelov umožňuje meniť intenzitu svetla a funkciu stmievania.
  • Panely do kazetových stropov sa uchycujú do betónu, do kazetového stropu alebo do sadrokartónu pomocou rámu, niekedy sa vešajú na lanká.

Parametre pre výber LED panelov

V každej miestnosti je potrebná iná intenzita svietivosti, ktorá sa udáva v lumenoch. Predajcovia LED svietidiel vám radi pomôžu s výpočtom potrebného svetelného toku pre daný priestor a tiež s uhlom svietenia. Okrem toho si môžete vybrať aj farbu svetla. Ak chcete mať v miestnosti svetlo podobné dennému, kúpte si LED panely neutrálnej bielej farby. Do oddychových miestností sú určené panely s teplou bielou farbou a do pracovných priestorov so studenou bielou farbou. Pozor si dávajte aj na IP krytie LED panelu. Toto krytie vyjadruje ochranu osvetlenia pred vniknutím cudzích predmetov a dokonca vody. Z praktického hľadiska odporúčame vsadiť na LED osvetlenie s funkciou stmievania pre reguláciu intenzity svietenia.

Prečo si vybrať svietenie pomocou LED panelov

LED panely sú technológiou, ktorá šetrí vašu peňaženku a ekológiu. Inštalácia LED panelov znamená návratnosť investície už po pol roku. Nízka energetická trieda panelov prináša polovičnú úsporu na elektrickej energii oproti klasickej žiarovke. LED panely sa neprehrievajú, nemíňajú energiu na teplo, ale len na svietenie. Zároveň vydržia vyše 10 rokov denného svietenia. LED panely sú bezúdržbové a obávať sa nemusíte ani častého zapínania či vypínania svetiel.