Vonkajšie žalúzie a ich prednosti, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

0
239
Vonkajšie žalúzie a ich prednosti, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Vonkajšie žalúzie je možné nastaviť na vonkajšiu stranu terasy alebo okna, aby efektívne zabránili prenikaniu slnečných lúčov do vnútorných priestorov a zároveň tak pomohli ochladiť miestnosť, ba dokonca výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Pýtate sa, aké sú ďalšie dôvody, prečo siahnuť po vonkajších žalúziách?

Eliminácia hluku z exteriéru, prirodzeného svetla i nepríjemných pohľadov okoloidúcich

Tieto typy žalúzií sú vysoko odolné a žiadúce najmä pri vysokých teplotách, no poslúžia vám aj počas chladných zimných mesiacov, kedy neprepúšťajú teplo z interiéru do exteriéru. Výhodou je, že vonkajšie tienenie, ktoré poskytujú práve vonkajšie žalúzie, výborne eliminuje hluk z exteriéru, zabraňuje nepríjemným pohľadom okoloidúcich a zároveň vytvára chladné a tmavšie prostredie v miestnosti. Žalúzie sú vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý výborne odoláva vplyvom vonkajšieho prostredia, ale tiež mechanickému poškodeniu. Údržba o vonkajšie rolety je rýchla a jednoduchá, čiže ju zvládnete behom pár minút za použitia čistej vody a saponátu. Ak však nechcete zasahovať do fasády domu, lepšou možnosťou sú samonosné vonkajšie žalúzie. Ak však žalúzie plánujete nainštalovať na budúcu novostavbu, zvoľte vonkajšie žalúzie v purenitových boxoch, ktoré oceníte najmä z hľadiska jednoduchosti montáže.Vonkajšie žalúzie a ich prednosti, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Jednoduchosť ovládania žalúzií, čo ocenia aj menej zdatní užívatelia

V základnom prevedení sú žalúzie vyrábané s manuálnym ovládaním, čiže kľukou, ktorá je pretiahnutá cez rám do izby a jej otáčaním žalúziu môžete vyťahovať aj naklápať. Pohodlnejšou možnosťou je ovládanie za pomoci motorčeka, prípadne cez diaľkový ovládač, ktorý patrí medzi najpreferovanejší spôsob ovládania vhodný aj pre menej zdatných užívateľov.

Máte terasu? Nezabudnite na kvalitnú pergolu, ktorá vás ochráni pred nepriaznivým počasím

Hliníkové pergoly či bioklimatické pergoly vás ochránia nielen pred slnkom, ale tiež dažďom, a to vďaka naklápacím strešným lamelom, vďaka ktorým je možné ovplyvniť zatienenie pod pergolu, ba dokonca aj cirkuláciu vzduchu. Dá sa teda využívať za každého počasia, a to nielen počas rodinných posedení, ale trebárs aj home-officu či iných aktivít, ktoré je lepšie tráviť na čerstvom vzduchu.