Nie je batéria ako batéria

0
82
Nie je batéria ako batéria
Nie je batéria ako batéria

S vodovodnými batériami sa stretávame každý deň. Či už v kúpeľni, sprche alebo kuchyni, používame ich neustále. Existuje niekoľko typov batérií a vyznať sa v nich nemusí byť také jednoduché. Správnym výberom môžete ušetriť na vode.

Umývadlové batérie

Umývadlové batérie môžu byť stojánkové alebo nástenné. Dnes sa väčšinou používajú stojánkové, ktoré sa jednoducho a aj celkom rýchlo namontujú na umývadlo. Väčšina týchto batérií už má zabudovaný aj perlátor alebo spŕšku.

Drezové batérie

Drezové batérie nájdete v kuchyniach. Oproti umývadlovým majú vyššie rameno vďaka čomu môžete pohodlne naplniť vodou aj vyšší hrniec. Moderné drezové batérie obsahujú aj malú sprchu. Využijete ju hlavne pri umývaní ovocia. Vyhnete sa tak jeho popučaniu stabilným a silným prúdom vody.

Podomietkové batérie

Čoraz vyhľadávanejšie a atraktívnejšie podomietkové batérie sú ideálne do bytov zariadených v minimalistickom štýle. Podomietkové batérie sa montujú pod omietku (do muriva ale pokojne aj do sadrokartónu). Sú takmer neviditeľné a zaberú minimum miesta. Veľkou výhodou týchto batérií je nízka cena a jednoduchá montáž.Nie je batéria ako batéria

Sprchové batérie

Sprchových batérií je viacero typov. Môžete si zaobstarať samostatnú sprchovú batériu, na ktorú sa pripevní sprchová hadica. Druhou možnosťou sú sprchové sety, ktoré obsahujú batériu, sprchovú tyč, sprchovú hlavu alebo ručnú sprchu. V súčasnosti sú obľúbené sprchové sety s termostatickou batériou.

Vaňové batérie

Vaňové batérie môžu byť stojánkové aj nástenné. Okrem výtoku pre prúd vody môžete na ne namontovať aj sprchovú hadicu.

Bezdotykové batérie

Bezdotykové batérie bežne v domácnostiach nenájdete. Isto ste si ich ale všimli v zdravotníckych zariadeniach, reštauráciách a pod. Tieto batérie majú zabudované senzory, ktoré snímajú pohyb a na základe toho sa spúšťajú. Stačí vložiť ruky pod vodovodný kohútik a voda začne tiecť. Ide o najhygienickejšie riešenie umývania rúk.